1. خانه
  2. مقالات
  3. مدل های شینیون مو مناسب فصل بهار

مدل های شینیون مو مناسب فصل بهار

مدل های شینیون مو مناسب فصل بهار

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مدل های شینیون مو مناسب فصل بهار
مدل های شینیون مو
folder_openمقالات

شینیون مو از رایج ترین شیوه های آراستن مو در مجالس و مهمانی های رسمی و خانوادگی است. تنوع مدل های شینیون به قدری زیاد است که با هر نوع مویی می توان یک سبک مناسب را انتخاب کرد. بلندی و کوتاهی موها، کم پشتی و پر پشتی یا حتی جنس مو در انتخاب نوع شینیون تاثیر دارد. اگر می خواهید همیشه ظاهری آراسته و جذاب داشته باشید جدیدترین شینیون های مناسب با چهره تان را یاد بگیرید.

شینیون اصطلاحی رایج در بین آرایشگرها در سالن های زیبایی مو است. ریشه این واژه از زبان فرانسوی استخراج شده است. شینیون یا Chignon نوعی آراستن و جمع کردن مو در پشت سر است. سبک های متفاوتی برای شینیون کردن موها وجود دارد که برخی با استفاده از اکسسوری ها و برخی دیگر ساده هستند. متداول ترین و عمومی ترین انواع شینیون همان استفاده از سنجاق برای جمع کردن موها است. یک شینیون کار حرفه ای، مهارت و تجربه زیادی دارد. این تکنیک نوعی مهارت هنری است و علاوه بر تجربه به ذوق و سلیقه و هنر ذاتی شینیون کار نیز ارتباط دارد.

 

مدل های شینیون ساده

یونانی ها اولین مردمی بودند که موهای خود را شینیون می کردند. بستن موهای بلند در پشت سر و استفاده از زیورآلات برای آراستن موها در بین زنان و مردان یونانی رایج بوده است در طول تاریخ، انواع مدل های جدید شینیون با سبک و سیاق متفاوت مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از شینیون ها به کلی منسوخ شده اند اما هنوز هم نمونه هایی پر طرفدار از شینیون های قدیمی، جایگاه و اعتبار خود را حفظ رده اند.

مدل های شینیون مو در کشورهای مختلف

هیر استایلیست ها جدیدترین شینیون های روز را معرفی می کنند این روزها یک مدل پیرایش و آرایش مو در دورترین کشورها نیز بلافاصله از طریق خطوط اینترنت در سراسر دنیا، دیده می شود. مرزبندی کشورها با تنوع قومی و نژادی در سبک آرایشگری و زیبایی مو وجود ندارد.

آراستن موهای طبیعی

شینیون فرانسوی

این سبک از مدل های زیبا و جذاب است که زیبایی طبیعی چهره تان را چند برابر افزایش می دهد. خیلی ساده موها در پشت سر به صورت حلزونی و پیچ خورده با سنجاق ثابت می شود. این سبک به دلیل سادگی در بین خانم ها بسیار محبوب است.

شینیون رومی

انواع مدل های شینیون که به نوعی با بافت مو در ارتباط است به سبک رومی، شهرت دارد. این مدل یک بافت ساده است که موها را شیک و زیباتر نشان می دهد. به طور معمول دسته هایی از مو در کناره های سر، برای بافتن جدا می شود. موهای بافته شده در پشت سر به هم می رسند و با طرق مختلف در هم می پیچند.

مدل های شینیون هندی

زنان هندی با موهای بلند و پر پشت خود شهرت جهانی دارند. معمولا مدل موی باز و فردار طرفداران بیشتری در هند دارد. شینیون ها نیز از مدل های شلوغ و حجیم استفاده می شود. هر چقدر موها بلندتر و پر پشت تر باشد، زیبایی و جذابیت شینیون بیشتر می شود. شینیون هندی مناسب موهای بلند و حجیم است.

شینیون کره ای

استفاده از اکسسوری های تزئینی مو در بین شینیون های کره ای بیشتر دیده می شود. انواع سنجاق های جواهر نشان و ابزارهای گاه عجیب و غریبی برای آراستن موهای بانوان کره ای استفاده می شود که در دیگر مناطق چندان، باب نیست. البته مدل های شینیون موی تجملاتی در بین طبقه اشراف رایج است ولی برای شینیون مردم معمولی از تزئینات جانبی کمتری استفاده می شود. برخی از شینیون های خیلی خاص و پر از تجملات، مربوط به کره قدیم است و امروزه همه این سبک های هنری روی موها اجرا نمی شود.

بافتن موهای کناره سر

مدل های شینیون مو روسی

سبک موسوم به شینیون روسی شباهت زیادی به مدل های شینیون رومی دارد. دقیقا به همان ترتیب موها از دو طرف کناره های سر، بافته می شود. در ادامه بافت موهای مسیر نیز به این موهای ابتدایی اضافه می شود و در نهایت موهایی که از کناره سر به پشت سر رسیده اند در قسمت پایین سر جمع می شوند. این شینیون نوعی سادگی و وقار طبیعی را ایجاد می کند.

شینیون اروپایی

مشخصه بارز شینیون های اروپایی اینست که از انواع دسته موهای اضافی پروتز مو برای پر حجم نشان دادن موهای شینیون استفاده می شود. در این مدل ها همه موها به صورت ساده در پشت سر بسته می شوند ولی با موهای مصنوعی، روی موی طبیعی حالت مو و شکل مورد نظر ایجاد می شود. این سبک برای شینیون تازه عروس ها نیز به وفوفر استفاده می شود.

مدل های متنوع شینیون با استفاده از ابزار اضافی

افزودن برخی ابزار به شینیون مو از تکنیک های موفق است که مورد استقبال زیادی واقع شده است. این ابزار و تجهیزات اضافی زیبایی شینیون را افزایش می دهند. هم اکنون در داخل کشور نیز انواعی از این مدل های جدید استفاده می شود.

شینیون با تور

مدل های شینیون با تور

در این سبک برای آراستن موها از تورهای ظریق استفاده می شود. قسمتی از موها داخل تور قرار می گیرد و بقیه قسمت ها به صورت ساده در بیرون سر هستند. معمولا بخش کوچکتری از موها داخل تور است. همراه با تور می توان از حلقه های گل یا تاج نیز استفاده کرد.

شینیون خطی

این تکنیک تنها با دست و اسپری حالت دهنده قابل انجام است. مهارت آرایشگر و شینیون کار در طرح نهایی موها تاثیر زیادی دارد. در صورت نیاز می توان از سنجاق یا شانه های مو تزئینی نیز برای فیکس کردن شینیون استفاده کرد اما هیچکدام به اندازه مهارت انگشتان شینیون کار، نقش ندارند..

شینیون مواج

اگر موهایی صاف داشته باشید لازم است تا ابتدا موج هایی روی مو ایجاد شود. دسته موهای مواج با استفاده از تافت حالت داده می شود و در پشت سر فیکس می شوند. استفاده از سنجاق سر تا فیکس شدن موها بلامانع است ولی در نهایت سنجاق ها برداشته می شود. موهای مواج به خودی خود زیبایی خاصی دارند.

شینیون گرد

مدل های شینیون با پروتز گرد

شینیون گوجه ای معروف ترین سبک از این مدل است. انواع پروتز مو را می توان در شینیون به صورت حرفه ای به کار گرفت اما پروتز های گرد به دلیل سهولت کاربری و زیبایی، بسیار محبوب هستند.موها به سادگی در پشت سر جمع می شوند ولی پروتز گرد، موها را شکیل و حجیم نشان می دهد. همه جذابیت این سبک در پنهان بودن پروتز است به طوری که موهای طبیعی روی پروتز را می پوشانند تا در دید نباشد. در نهایت اینطور به نظر می رسد که این حجم مو همگی موهای خود فرد هستند.

شینیون حرارتی

استفاده از ابزارهای حرارتی در مدل های شینیون موی جدید را نمی توان نادیده گرفت. انواع سشوار، اتوی مو و بابلیس با توجه به سبک شینیون مورد استفاده قرار می گیرد. به خصوص در مدل هایی که دسته هایی از مو، خارج از دسته گروه های جمع شده هستند لازم است تا با ابزارهای حرارتی موها حالت داده شوند.

پیرایش چهره و موها

انواع شینیون مو بر اساس تکنیک

شینیون نخی( خطی)، حلقه ای، بافت، حجیم و پیچی از مدل های معروف هستند که در آن از تکنیک های ساده ولی حساب شده ای استفاده شده است.

شینیون نخی یا خطی

در سال های اخیر این سبک بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پس از جمع کردن موها در پشت سر، دسته های نازکی از لایه های مو به بیرون کشیده می شود. این امر کاملا منظم و طبق الگوی مشخصی است و با درهم و برهم بودن موها تفاوت دارد. در واقع آرایشگر به صورت کاملا انتخابی تارهای مو را به سمت یرون هدایت می کند. سپس موها کمی کرم زده شده و حالت داده می شود. در نهایت از اسپری مو برای فیکس شدن شینیون استفاده می شود.

شینیون بافت

در هم آمیختن مدل های شینیون با باف موها، یک تکنیک ساده و در عین حال بسیار زیبا است. انواع طرح های فانتزی و مدل های قدیمی را نیز می توان با تکنیک بافت روی موها اجرا کرد.

تکنیک ها و مدل های شینیون

مدل های شینیون حلقه ای

تکنیک به کار رفته در این مدل بسیار ساده ولی دقیق است. مدت زمان زیادی صرف حالت دادن موها می شود. دسته های کوچک مو با سنجاق حالت داده شده و در فواصل معین 10 سانتیمتری حلقه های بعدی شکل می گیرد. این مدل برای حجم دادن به موها عالی است. همه قسمت های مو در پشت سر به صورت حلقه های کوچکی فرم داده می شود.

شینیون حجیم

این شیوه برای حجم دادن موهای کم پشت ایده آل است. دسته های کوچکی از موها جدا شده و آرایشگر با استفاده از انگشت شست و اشاره، موها را در خلاف جهت تاب می دهد. برای به دست آوردن حجم مو، لازم است تا کل موها به همین ترتیب حالت داده شوند. چنانچه حجم موی سر بسیار کم باشد می توان برای ایجاد حجم مورد نظر از موهای اضافی استفاده کرد. بقیه موها با اتوی مو صاف می شود و در اطراف پیچ و تاب ها قرار می گیرد.

مهارت آرایشگر در اجرای هر کدام از مدل های شینیون نقش دارد. برخی از این مدل ها را در خانه نیز می توانید خودتان انجام دهید. اساس همه شینیون ها با جمع کردن مو در پشت سر در ارتباط است. به طور قطع شینیون روی موهای بلند و پر پشت بسیار زیباتر دیده می شود. حتی می توانید از موهای اضافی و پروتزها نیز برای پر حجم دادن موها استفاده کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed