1. خانه
  2. مقالات
  3. بدترین و بهترین برس مو کدام است؟

بدترین و بهترین برس مو کدام است؟

بدترین و بهترین برس مو کدام است؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بدترین و بهترین برس مو کدام است؟
بهترین برس مو
folder_openمقالات

شانه زدن و برس کشیدن موها یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای موهای تان انجام دهید. یک برس خوب می تواند گره های مو را باز کند بدون آنکه به ساقه یا ریشه موها آسیب بزند. برای انتخاب بهترین برس مو لازم است تا اول بدترین برس های مو را بشناسید. به این ترتیب موقع خرید متوجه ایراد کار می شوید و یک برس مرغوب تر را خریداری می کنید.

برای خرید برس موی خوب، هر چقدر که لازم است هزینه کنید. این هزینه در واقع نوعی سرمایه گذاری است که به نفع تان تمام می شود. شاید ظاهر قضیه اینقدرها پیچیده نباشد ولی یک برس موی بد می تواند موهایتان را نابود کند. اصولا برس مو یک وسیله کاربردی است که مزایای زیادی برای موها دارد. اما همه این مزایا بستگی به جنس برس و ساختار آن دارد. اگر یک برس خوب در اختیار ندارید هرگز موهایتان را با برس های نامرغوب و به درد نخور شانه نزنید.

در مواقع ضروری که برس مو همراهتان نیست از انگشتان دست برای مرتب کردن موها استفاده کنید. حداقل با این کار به موها و پوست سر هیچ آسیبی وارد نمی شود. در اولین فرصت نیز برای خرید بهترین برس مو متناسب با موهایتان اقدام کنید.

برس موی مناسب

بهترین برس مو کدام است؟

آیا موقع برس کشیدن به موها، احساس درد می کنید؟ برخورد دندانه های تیز برس روی پوست سر می تواند زخم های بدی ایجاد کند. برخی از برس های مو دارای دندانه های فلزی تیزی هستند که به وضوح پوست سر را خراش می دهند. این محصولات اصلا مناسب نیستند زیرا هر نوع آسیب به پوست سر به وضوح روی کیفیت موها تاثیر می گذارد.

دندانه های برس مهم ترین قسمت آن است. دندانه های نرم تر نه تنها به پوست سر آسیب نمی رسانند بلکه برای موها هم مناسب هستند. دندانه های نرم تر در موها شکستگی و تنش ایجاد نمی کنند. برس های نایلونی نسبت به جنس پلاستیکی نرم تر هستند و انعطاف بیشتری دارند. الیاف طبیعی از جنس مویی یا چوب نیز به دلیل اینکه الکتریسیته ساکن ایجاد نمی کنند برای موها عالی هستند. برس هایی که در انتهای دندانه ها بالشتک دارند، نرم تر هستند و کف سر را نیز کمی ماساژ می دهند.

بعد از دندانه ها، شکل دسته برس اهمیت دارد. برس ارگونومیک طوری طراحی شده که کار با آن راحت است و می توانید موها را بهتر کنترل کنید. وقتی دسته برس، خوب طراحی شده باشد فشار زیادی به مچ دست وارد نمی شود و استفاده از آن خسته کننده نیست. در مورد وزن برس مو مشکل زیادی وجود ندارد معمولا این محصول سبک است و وزن زیادی ندارد. برای انتخاب شانه و برس مو باید جنس موهایتان را بشناسید.

بدترین برس مو

انتخاب برس مو بر اساس جنس موها

این یک راهکار ساده است تا بتوانید بهترین برس مو را خریداری کنید. اگرچه المان های یک برس خوب همیشه ثابت است اما جنس موهای افراد تفاوت دارد. بنابر این با توجه به جنس موهایتان یک کالای مناسب را خریداری کنید تا بعدها به مشکل برنخورید. اگر موهای معمولی و سالمی دارید همان توصیه های قبل برای تان کافی است.

یک برس مو که دارای دندانه های ترکیبی از پلاستیک و مویی است می تواند سلامت موهایتان را تضمین کند. اما اگر موهایی نازک، ضخیم، فر و وز و یا آسیب دیده دارید، بهتر است کمی با احتیاط بیشتری برس مو را انتخاب کنید.

برس مناسب موهای آسیب دیده

استفاده از سشوار و اتوی مو به طور افراطی و یا رنگ کردن دائمی موها از عوامل مخرب و آسیب رسان هستند که به مرور بافت مو را نابود می کنند. این موها نیاز به مراقبت دارند و باید با انواع ماسک موی آبرسان، ترمیم شوند. برس کشیدن به موهایی که از قبل دچار آسیب زیادی شده است، نیاز به دقت بیشتری دارد.

همان قدر که سریع برس کشیدن به موها بد است به همان اندازه نیز کُند برس زدن می تواند مضر باشد. شانه و برس را با یک ریتم ثابت و سرعت یکنواخت روی همه قسمت های مو حرکت دهید. برس موهایی با دندانه های جنس طبیعی برای این موها ایده آل هستند. با برس مویی می توانید گردش خون در پوست سر را ازایش دهید تا فولیکول مو تقویت شود.

اصول شانه زدن به موها

بهترین برس مو برای موهای نازک

افرادی موهای نازکی دارند معمولا موهایشان زودتر چرب می شود. این موها صاف هستند و کم حجم تر دیده می شوند.  شاید تصور کنید که موی صاف و با تراکم کمتر اصلا نیازی به شانه زدن ندارد. واقعیت اینجاست که با تهیه یک برس خوب که دندانه هایی از موی طبیعی دارد، می توانید حال موهایتان را خوب کنید. دندانه های مویی از مواد طبیعی تهیه می شوند و روی موها الکتریسیته ساکن به وجود نمی آورند.

با این نوع برس ها می توانید موهای چرب را مرتب کنید و به موها جان تازه ای بدهید. با برس کشیدن آلودگی ها و چربی مو به برس منتقل شده و کمتر ی شود. در ضمن بعد از برس زدن به موها حس می کنید حجم موها نیز بیشتر شده و موهایتان حالت بهتری پیدا کرده است. به آرامی و با حوصله موها را روزی 2 بار برس بکشید.

بهترین برس برای موهای بلند

بهترین برس مو برای موهای ضخیم

حالت دادن به موهای ضخیم به مراتب مشکل تر است زیرا این موها خیلی با شما راه نمی آیند و به هیچ ترتیبی حالت نمی گیرند. خوبی موهای ضخیم این است که پر پشت تر دیده می شوند پس ارزش دارد کمی برای تهیه برس خوب، هزینه کنید. با یک برس مناسب موها از این حالت خارج می شوند و تحت کنترل شما در می آیند.

برس های مویی کاملا مناسب موهای نازک است اما به هیچ وجه برای موهای ضخیم، کارایی ندارد. برای مرتب کردن این موها از برس هایی استفاده کنید که دارای دندانه های پلاستیکی یا چوبی هستند. دندانه های این برس ها انعطاف پذیری کمتری دارد و به خوبی قادر به باز کردن گره های موی ضخیم است.

قیمت برس موی خوب

برس مناسب موهای فرفری

مو فرفری ها در استفاده از برس مو، مشکلات زیادی دارند. اغلب برس های موجود در بازار اصلا مناسب موهای فردار نیستند. این برس ها به طور قطع در لا به لای فرهای مو، توان حرکت را دارند و باعث کنده شدن و ریزش مو می شوند. به طور معمول مو فرفری ها اصلا نیازی به شانه و برس ندارند. اگر در گروه مو فرفری های جذاب هستید یک راه ساده پیشنهاد می کنم.

حتما موهایتان را با شامپوی مخصوص موهای فر بشویید و از نرم کننده نیز استفاده کنید. سپس موها را آبکشی کرده و با حوله آبگیری کنید. در حالی که هنوز موها مرطوب است با استفاده از انگشتان دست، فرهای مو را مرتب کنید. بدون هیچ وسیله حرارتی و یا برس و شانه می توانید با کمک انگشتان همه فرها را مرتب کنید. به این ترتیب وقتی موها خشک شد کاملا مرتب باقی می ماند.

بهترین برس مو برای مو فرفری ها یک برس چوبی با فاصله دندانه های زیاد است. شانه یا برس مخصوص موهای فر نباید دارای سری های دایره ای پلاستیکی باشد. برس چوبی به هیچ وجه الکتریسیته ساکن تولید نمی کند و مخصوص موهای فر است. برس دندانه درشت موجب از بین رفتن فرهای مو نمی شود و تنها فرها را مرتب می کند.

برس برای موهای فر

نکات انتخاب برس موی مناسب

اگر تا اینجای مطلب با ما هستید حتما به زیبایی موهایتان اهمیت زیادی می دهید. برس مو اولین و ساده ترین وسیله ای است که برای مرتب کردن موها استفاده می کنید. این برس می تواند به موها آسیب برساند و یا اینکه بر عکس، شادابی و درخشندگی موها را حفظ کنید. انتخاب یک برس موی خوب برای همه خانم ها و آقایان ضروری است.

موها را از پایین شانه بزنید و به سمت ریشه مو بروید. منظورم این است که از فرق سر شروع به برس کشیدن نکنید با این کار گره های مو مزاحمت ایجاد می کنند. از نوک مو کم کم برس بکشید تا گره ها به سادگی باز بشوند.

هرگز موهای خیس را در حمام و یا بیرون از حمام، شانه نکنید و برس نکشید. این موضوع بارها گفته شده ولی باز هم شاهد چنین اشتباهاتی هستیم. تنها استثنا در مورد موهای فر است که با رعایت احتیاط می توان موهای فر را در حالت مرطوب، برس کشید.

بهترین و بدترین برس مو

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

آیا می دانستید که در این مرکز علاوه بر خدمات تخصصی مو، مشاوره های رایگان نیز ارائه می شود؟ برای خرید محصولات مراقبت از مو و انتخاب بهترین برندها، مناسب با موهایتان می توانید از خدمات مشاوره ای مرکز زیبایی مو استفاده کنید. در صورتی که به دنبال بهترین محصولات حرارتی حالت دهنده مو هستید ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم.

معرفی بهترین برندهای سشوار و اتوی مو، بهترین شامپوهای ضد ریزش مو و محصولات بهداشتی مراقبت از مو، معرفی برس موی مناسب با جنس موهایتان و …. بخشی از خدمات سالن زیبایی احیا مو است. در ضمن همه این محصولات هم از طریق ما قابل تهیه است. توصیه می شود بعد از انجام عملیات احیا، حتما از محصولات متناسب با موهایتان استفاده کنید تا ماندگاری و زیبایی موها به مدت طولانی تری حفظ شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed