folder_openمقالات

کراتینه کردن مو، یکی از روشهایی است که در سالهای اخیر بسیار پرطرفدار شده است و بسیاری از خانمها برای صاف کردن موهایشان، به سراغ این روش می روند.  کراتینه برزیلی نیز یکی از تکنیک های جدید برای صاف کردن موها است که در این نوشته با آن آشنا خواهید شد.

کراتینه مو از جمله روشهای محبوب آرایش مو است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. شاید بپرسید که چرا کراتینه مو انقدر محبوب است؟ دلیل محبوبیت کراتینه مو این است که داشتن موهای لخت و صاف برای بسیاری از خانمها جذاب است و شستشو یا حالت دادن موهای صاف راحت تر از موهای فر یا موج دار است. اوایل دهه 2000 میلادی بود که نام روشی با عنوان کراتینه برزیلی در دنیای آرایش و زیبایی پیچید و خیلی زود به یکی از محبوب ترین روشها برای صاف کردن مو و تقویت موها تبدیل شد.

تغییرات مو بعد از کراتینه برزیلی

وقتی کراتینه برزیلی روی موهای شما انجام می شود، شاهد صاف شدن و درخشان تر شدن موهای خود خواهید بود. این روش، هم برای موهای رنگ شده و هم برای موهای طبیعی فرد قابل انجام است. اگر موهای شما فر و وز است یا از حالت دار بودن موهای خود خسته شده اید، می توانید کراتینه مو برزیلی را روی موهای خود انجام دهید تا موهای شما صاف تر شود و پرپشت تر به نظر برسد.

در کراتینه برزیلی، یک لایه پروتئینی روی ساقه موهای شما قرار می گیرد که این لایه پروتئینی از جنس کراتین است. کراتین، یک ماده حیاتی برای محافظت و ترمیم موهای شما است و زمانی که این ماده روی ساقه مو قرار می گیرد، تارهای مو صاف و درخشان می شوند و قسمتهای آسیب دیده مو ترمیم خواهد شد. به همین دلیل است که بعد از کراتینه برزیلی، شما شاهد صاف شدن، درخشندگی و تقویت ساقه های موی خود خواهید بود.

 

تغییرات مو بعد از کراتینه برزیلی

 

کراتینه برزیلی برای چه کسانی انجام می شود؟

افرادی که موهای بسیار فر و وزی دارند و می خواهند موهایشان صاف و لخت شود بسیار مناسب است. همچنین افرادی که موهایشان خشک و کدر شده است و می خواهند به ترمیم موهای خود کمک کنند، کاندیدهای خوبی برای کراتینه برزیلی محسوب می شوند.

همانطور که به شما توضیح دادیم بعد از کراتینه مو، تارهای مو با کراتین پوشش داده می شوند و این موضوع باعث تامین کراتین موردنیاز برای مو می شود. در نتیجه هرگونه آسیب در کوتیکول مو ترمیم می شود و موها نرم، صاف و درخشان خواهند شد. یکی از تاثیرات خوب کراتینه برزیلی، افزایش ضخامت تارهای مو و احیای مو است؛ یعنی بیشتر از اینکه از صاف شدن موهای خود خوشحال باشید، از احیا و ترمیم موهای خود شگفت زده خواهید شد.

مدت زمان ماندگاری کراتینه برزیلی روی موها

یکی از موارد مهم در ماندگار بودن نتیجه کراتینه، نوع نگهداری از موها و جنس مو است. در کل می توان گفت که کراتینه برزیلی، مدت زمان زیادی ماندگاری دارد و شما بین 3 تا 6 ماه شاهد صاف بودن موهای خود خواهید بود. چنانچه میزان آسیب دیدگی موها زیاد باشد یا جنس موها خشک باشد، کراتینه مو برزیلی بین 2 تا 3 ماه دوام خواهد داشت.

درصد موفقیت این تکنیک کراتینه بالا است و بسیاری از خانمها بعد از کراتینه برزیلی، از صاف شدن و ترمیم موهایشان کاملا رضایت داشتند. با انجام دفعات بیشتر کراتینه برزیلی، مشاهده خواهید کرد که ماندگاری این روش بیشتر نیز می شود.

انجام کراتینه برزیلی در آرایشگاه چقدر طول می کشد؟

گاهی وقتها رفتن به آرایشگاه و ساعتها نشستن روی صندلی برای رنگ کردن مو یا کراتینه کردن موها، می تواند کاری خسته کننده باشد؛ اما این روزها با پیشرفت متدهای آرایشی، شاهد کوتاه شدن مدت زمان کراتینه هستیم. اگر می خواهید کراتینه مو برزیلی را در آرایشگاه انجام دهید، باید بین 1.5 تا 2 ساعت زمان برای این کار در نظر بگیرید تا آرایشگر متخصص بتواند به آرامی و با دقت، کار کراتینه کردن موهای شما را انجام دهد.

 

کراتینه برزیلی برای موهای رنگ شده

 

آیا کراتینه مو برزیلی برای موهای رنگ شده و لایت نیز قابل انجام است؟

بله، در صورتی که قبلا موهای خود را رنگ کرده اید و حالا موهایی لایت و روشن دارید، می توانید برای انجام کراتینه مو به سالن های آرایشی معتبر بروید تا این کار برای شما انجام شود.

آیا بعد از کراتینه کردن می توان موها را رنگ کرد؟

بله شما می توانید بعد از کراتینه برزیلی، موهای خود را رنگ کنید؛ اما بهتر است بلافاصله این کار را انجام ندهید؛ در واقع بهتر است بین کراتینه کردن موها و رنگ کردن آنها دو هفته فاصله بیندازید تا موهای شما اذیت نشوند.

برای کراتینه برزیلی از چه موادی استفاده می شود؟

در گذشته، از محصولاتی برای کراتین استفاده می شد که حاوی مقدار زیادی اتیلن گلیکول یا فرمالدئید بودند. فرمالدئید گازی بی رنگ با بویی شدید است که می تواند وارد سیستم تنفسی انسان شود و سلامتی انسان را به خطر بیندازد. به همین دلیل بود که استفاده از محصولات حاوی فرمالدئید ممنوع شد و امروزه از محصولاتی برای کراتین برزیلی استفاده می شود که حاوی کاربوسیستین و گلیوکسیلیک اسید است. وجود گلیوکسیلیک اسید در این محصولات به صاف شدن مو، درخشندگی موها، تقویت مو و ترمیم بخشهای آسیب دیده مو کمک می کند. به دلیل استفاده از محصولات جدید و بی خطر، این روزها دیگر کراتینه برزیلی روشی خطرناک برای صاف کردن موها محسوب نمی شود؛ زیرا بدون آسیب رساندن به سلامتی موها، به افزایش حجم مو و ضخامت موهای شما کمک می کند.

یادتان باشد که کراتینه برزیلی را حتما به افراد متخصص و باتجربه بسپارید؛ زیرا انجام کراتینه توسط افراد عادی باعث آسیب دیدن موهای شما می شود. همچنین آرایشگران متخصص به خوبی می دانند که از چه موادی برای کراتینه موهای شما استفاده کنند تا سلامتی و زیبایی موهای شما حفظ شود.

هرچقدر هم برای انجام کراتینه مو به آرایشگاه های معتبر مراجعه کنید، باز هم باید بعد از اتمام کراتینه، از موهای خود به خوبی مراقبت کنید تا سلامتی و شادابی موهای شما به خوبی حفظ شوند.

 

مراقبتهای لازم بعد از کراتینه مو

 

برای مراقبت از مو بعد از کراتینه برزیلی چه باید کرد؟

ار می خواهید صافی و نرمی موهای خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنید، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

  • تا سه روز پس از کراتینه موهای خود را شستشو ندهید.
  • برای شستشوی موها بعد از سه روز، حتما از شامپوهای مخصوص موهای کراتینه شده استفاده کنید.
  • برای شستن موهای خود اصلا از شامپوهای حاوی کلرید سدیم و سولفات استفاده نکنید؛ زیرا سولفات باعث تجزیه شدن کراتین های روی مو می شود و برای سلامتی موهای شما اصلا مفید نیست.
  • تا یک هفته از کشیدن موها و بستن آنها خودداری کنید. حتی موهای خود را پشت گوشهایتان هم نیندازید. دم اسبی کردن، گوجه ای بستن، بافتن موها و تل زدن بعد از کراتینه کردن موها توصیه نمی شود.
  • در انتهای شستشوی موها، حتما از ماسک آبرسان موهای کراتینه شده استفاده کنید.

با انجام کارهای گفته شده در این نوشته، شما می تواند مدت زمان طولانی تری شاهد صافی موهای خود باشید. البته بهتر است بعد از 3 ماه، دوباره برای کراتینه کردن موهایتان به آرایشگاه بروید تا کراتینه مو برایتان مجددا انجام شود.

باورهای غلط درباره کراتینه برزیلی

بعضی از افراد این باور را دارند که کراتینه کردن موها مضر است و باعث سوزاندن مو یا ریزش مو می شود؛ اما حقیقت این است که کراتینه کردن مو با حداقل عوارض همراه است و برعکس، به سلامتی و پرپشت شدن موها شما کمک می کند. دلیل اینکه بعضی افراد فکر می کنند که کراتینه مو با ریزش مو همراه است، تغییر حالت و حجم موها در اثر کراتینه است. یعنی زمانی که شما موهای فری دارید، طبیعی است که این موها حجم زیادی را به خود اختصاص دهند؛ در حالی که با کراتینه کردن موها و صاف شدن آنها تارهای مو صاف می شوند و دیگر مانند قبل زیاد به نظر نمی رسند؛ اما این موضوع به دلیل از دست رفتن تارهای مو نیست. تنها موضوعی که ممکن است در اثر کراتینه کردن موها شاهد آن باشید، تغییر رنگ مو بر اثر استفاده از اتوی مو و حرارت دیدن موها است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، خواندن مقاله کراتینه مو، از تبلیغات تا واقعیت و باورهای اشتباه درباره درمان موها با کراتین را به شما پیشنهاد می کنیم.

زمانی که شما به آرایشگاه معتبر برای کراتین کردن موهایتان مراجعه می کنید، با استفاده از مواد کراتینه اصل و برندهای مرغوب این کار را برای شما انجام می دهند که این موضوع به تقویت و احیای موهای شما کمک می کند. در سالن زیبایی سعیده درویش زاده، انواع تکنیک های کراتینه احیای مو، کراتینه صافی مو و… با بهترین مواد اولیه و توسط آرایشگران متخصص انجام می شود که به صاف شدن موهای شما و رفع آسیب دیدگی موهایتان کمک می کند. بنابراین اگر موهایی زبر و فر و خشک دارید، انجام کراتینه مو را به شما پیشنهاد می کنیم تا موهایی صاف و براق و زیبا داشته باشید و از زیبایی موهای خود لذت ببرید.

 

4/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed