1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا ویتامینه مو باعث صافی مو می شود؟

آیا ویتامینه مو باعث صافی مو می شود؟

آیا ویتامینه مو باعث صافی مو می شود؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا ویتامینه مو باعث صافی مو می شود؟
folder_openمقالات

موها، یکی از مهمترین عناصر صورت ما هستند که تاثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت ظاهری ما می گذارد. همانطور که پوست ما به رسیدگی نیاز دارد، باید از موهای خود به خوبی مراقبت کنیم تا موهای ما همیشه سالم و زیبا بمانند. متاسفانه بسیاری از اوقات به دلیل شلوغی های ذهنی و نداشتن وقت کافی، از رسیدگی به موها غافل می شویم و این موضوع باعث می شود که موهای ما دچار مشکل شوند. مواردی مانند به وجود آمدن موخوره، شکنندگی موها، نازک شدن تارهای مو و حتی ریزش مو، از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است برای موها پیش بیایند. این مشکلات معمولا بر اثر نرسیدن مواد معدنی و ویتامین های موردنیاز مو ایجاد می شود و می توانیم با رسیدگی مناسب به موها، آنها را درمان کرده و مشکلات موجود را حل کنیم. در این مقاله می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که آیا ویتامینه مو باعث صافی مو میشود یا خیر و اینکه اصلا فوایدی که ویتامینه برای موها دارد چیست و چطور ویتامینه روی موهای شما تاثیرات مثبتی را بر جای می گذارد و به آنها حالتی زیبا و جذاب می بخشد.

اگر به دنبال این هستید که از موهای خودتان بهتر نگهداری کنید و در حال حاضر با مشکلاتی که برای موهایتان پیش آمده دست و پنجه نرم می کنید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با فواید ویتامینه مو بیشتر آشنا شوید و جواب این سوال را پیدا کنید که آیا ویتامینه مو باعث صافی مو میشود یا خیر.

ویتامینه مو چیست؟

ویتامینه مو چیست؟

ویتامینه مو یکی از انواع روش های مراقبت از موها است که موقع انجام آن، مواد ویتامینه و مغذی برای مو، روی ساقه موها قرار می گیرد و این مواد پس از مدتی که نیاز است جذب موها شده و موهای شما را خوش حالت تر و بهتر می کند. لازم است بدانید اولین مرحله در انجام ویتامینه مو، درمان اسکالپ است. درمان اسکالپ یا پوست سر با استفاده از اسکراب پوست سر انجام میشود.

مزیتی که ویتامینه در برابر روش های دیگر نگهداری از مو دارد، این است که در این روش از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود و مواد ویتامینه بدون نیاز به حرارت اتو مو و… روی موهای شما قرار می گیرند. در نتیجه مواد مغذی و ویتامین های ضروری به موهای شما می رسد و بدون سوختگی و آسیب دیدگی، موهای شما تقویت و تغذیه می شود. به همین دلیل است که نتیجه ویتامینه روی موها خیلی سریع قابل مشاهده است.

البته باید بدانید که تاثیر ویتامینه نسبت به روش های دیگر مانند کراتینه مو، ماندگاری کمتری دارد و سریع تر از بین خواهد رفت و به همین خاطر است که اکثر افراد سعی می کنند از این روش به عنوان مکملی برای صافی و تقویت موها استفاده کنند.

تفاوت ویتامینه و کراتینه مو

انواع ویتامینه مو چیست؟

ویتامینه مو انواع مختلفی دارد و هرکدام از این انواع ویتامینه، می توانند تاثیرگذاری خاصی داشته باشند. در ادامه به برخی از مهمترین انواع ویتامینه مو اشاره می کنیم.

ویتامینه موهای خشک: این نوع ویتامینه همانطور که از نامش پیدا، مخصوص موهایی است که خشک شده اند و حالتی وز پیدا کرده اند. در ویتامینه موهای خشک، معمولا از مواد آبرسان استفاده می شود تا موها از حالت خشکی خارج شده و موها نرم تر و آبدارتر شوند.

ویتامینه موهای چرب: این نوع ویتامینه نیز مخصوص موهایی است که چربی بالایی دارند و این موضوع باعث می شود که موها به هم بچسبند و نتوانید به راحتی از آنها نگهداری کنید. در این نوع ویتامینه از موادی استفاده می شود که چربی پوست را کنترل کرده و کمک می کنند موهایتان از حالت خیلی چرب خارج شوند.

ویتامینه موهای آسیب دیده: این نوع ویتامینه مخصوص موهایی است که دچار آسیب دیدگی شده اند و با استفاده از این روش، می توانید آسیب دیدگی مو را به تدریج از بین برده و از شر آن خلاص شوید.

ویتامینه موهای نرم و نازک: در این نوع از ویتامینه به مرور و به آهستگی می توان همزمان با ضخیم کردن ساقه مو روی اسکالپ یا پوست سر فرایند ویتامینه را انجام داد.

این موارد انواع ویتامینه مو بودند که با هم بررسی کردیم و شما می توانید براساس نیاز خودتان و مشکلی که برای موهایتان ایجاد شده است، هرکدام از این انواع ویتامینه را استفاده کرده و تاثیرات شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

بهترین ویتامینه مو

انواع ویتامینه مو

فواید ویتامینه مو چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به سوال ویتامینه مو باعث صافی مو میشود یا خیر جواب بدهیم، بهتر است با فواید ویتامینه مو آشنا شوید تا در مورد این روش نگهداری موها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

از جمله مهمترین فواید ویتامینه مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترمیم قسمت های آسیب دیده مو: ویتامینه مو همانطور که گفتیم روی ساقه موها قرار می گیرد و به این ترتیب، می تواند قسمت های آسیب دیده مو را که باعث شده اند موهای شما بسیار آسیب پذیر باشند، به صورت موقتی ترمیم کنند و به این ترتیب موهای شما را سالم تر و شاداب تر می کند.

تقویت و تغذیه موها: همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، یکی از مهمترین تاثیرات ویتامینه مو، این است که موهای شما را تقویت کرده و مواد معدنی و ویتامین های موردنیاز موها را به آنها می رساند؛ بنابراین فایده دیگر ویتامینه این است که باعث تقویت موهای شما خواهد شد.

افزایش رطوبت موها: یکی دیگر از تاثیرات ویتامینه مو این است که با استفاده از مواد آبرسانی که در خود دارد، می تواند رطوبت موهای شما را افزایش داده و کمک کند که موهایتان از حالت خشکی شدید خارج شوند و بتوانید موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید.

افزایش حالت پذیری موها: انجام ویتامینه مو، موهای شما را از حالت وز بودن خارج می کند و به این ترتیب حالت پذیری موهای شما را افزایش می دهد. در نتیجه بهتر می توانید موهای خودتان را شانه کنید و به آنها حالت دهید و این موضوع باعث می شود که احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

افزایش نرمی و لطافت موها: یکی دیگر از فوایدی که ویتامینه مو برایتان دارد، این است که باعث می شود موهایتان حالتی نرم و لطیف پیدا کنند و این موضوع کمک می کند که موها از حالت زبری خارج شوند و بتوانید احساس بهتری نسبت به آنها داشته باشید.

افزایش مقاومت موها: همانطور که گفتیم، ویتامینه موها روی ساقه مو انجام می شود و این موضوع کمک می کند که موهایتان یک لایه محافظتی داشته باشند و بتوانند در برابر عوامل محیطی، مقاومت بیشتری از خود نشان دهند.

این موارد از فواید ویتامینه مو هستند که باعث شده اند این روش بسیار مورد استقبال واقع شود و افراد زیادی از آن برای نگهداری از موهای خودشان استفاده کنند.

آیا ویتامینه مو باعث صافی مو میشود؟

آیا ویتامینه مو باعث صافی مو میشود؟

در انتها به این سوال می رسیم که آیا ویتامینه باعث صافی موها می شود یا خیر؟ باید بگوییم که ویتامینه، موهایتان را صاف نمی کند و تنها باعث می شود که موهایتان نرم و لطیف و حالت پذیرتر شوند.

به همین خاطر بهترین روش این است که ابتدا درمان عمقی موهایتان را با استفاده از کراتینه، بوتاکس، پروتئین دیتاکس و … انجام دهید تا موهایتان تقویت شده و حالتی مناسب پیدا کنند و سپس بعد از آن، به انجام ویتامینه مو بپردازید تا بتوانید موهایتان را تقویت و تغذیه  کنید و از داشتن موهایی سالم و خوش حالت لذت ببرید.

بهترین سالن کراتین مو در ایران

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که ویتامینه مو باعث صافی مو میشود یا خیر و گفتیم که اصلا ویتامینه چیست و چه انواعی دارد تا بتوانید با انواع ویتامینه مو آشنا شوید و انتخاب درست تری بین آنها داشته باشید.

در ادامه بررسی کردیم که فواید ویتامینه مو چیست و گفتیم که آیا واقعا ویتامینه موهایتان را صاف می کند یا خیر؛ امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که جواب سوال خودتان را پیدا کنید و با فواید ویتامینه مو بیشتر آشنا شده باشید.

آموزش ویتامینه و درمان اسکالپ

انجام ویتامینه  مو یک کار تخصصی است و باید توسط افراد متخصص و دوره دیده با محصولات پروفشنال انجام شود. اگر می خواهید با تکنیک ویتامینه مو آشنا شده و کار کردن با ویتامینه مو سوپریم کلوستر پروفشنال و درمان اسکالپ را به صورت حرفه ای یاد بگیرد از آموزش های حضوری و مجازی آکادمی سعیده درویش زاد استفاده کنید. آموزش کراتینه و ویتامینه مو به صورت صفر تا صد برای افراد مبتدی ، همچنین به صورت کلاس های آبدیت برای همکاران در آکادمی مو سعیده درویش زاد با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای برگزار میشود. جهت کسب اطلاعات و ثبت نام می توانید با شماره 09123706055 تماس بگیرید یا از طریق لینک های زیر اقدام کنید.

آکادمی مو سعیده درویش زاد

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

1.7/5 - (44 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed