1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه دوام رنگ مو را افزایش دهیم؟

چگونه دوام رنگ مو را افزایش دهیم؟

چگونه دوام رنگ مو را افزایش دهیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه دوام رنگ مو را افزایش دهیم؟
افزایش ماندگاری رنگ مو
folder_openمقالات

هزینه رنگ کردن مو هر روز بیشتر می شود به خصوص اگر بخواهید در یک سالن خوب موهای خود را رنگ کنید هزینه بیشتری هم باید بپردازید. از نرخ انواع هایلایت و بالیاژ مو و آمبره و … که دیگر همه خبر دارید. از طرفی استفاده زیاد و زود به زود از رنگ مو مضرات خودش را دارد. خشکی و شکنندگی مو بعد از رنگ و دکلره، خیلی رایج است. در واقع هم از جهت مالی و هم سلامت مو بهتر است که فاصله بین رنگ کردن مو، طولانی تر باشد. ترفندهای ساده ای برای افزایش دوام رنگ مو وجود دارد که چاره مشکلات است. اگر تا به حال از این روش ها استفاده نکرده اید، حتما آن را امتحان کنید.

این بار که به آرایشگاه می روید از آرایشگرتان در مورد راه های افزایش دوام رنگ مو سوال کنید. این کارها شامل روش های شستشو و روتین مراقبت از مو است. با این کار هم موهایی سالم تر خواهید داشت و هم به جیب خود ضرر نمی زنید. آیا می دانید چگونه می توان دوام رنگ مو را زیاد کرد؟

ترفند افزایش ماندگاری رنگ مو

راه های افزایش دوام رنگ مو

از هزینه های سنگین رنگ کردن مو که بگذریم با آسیب های ناشی از رنگ های شیمیایی چه کنیم؟ انواع رنگ موی شیمیایی حتی از بهترین برندها، برای مو مضر هستند. برخی از افراد برای کاهش هزینه ها یا کمبود وقت، ترجیح می دهند که موها را در خانه رنگ کنند. در صورتی که روش صحیح استفاده از رنگ مو را ندانید، احتمال آسیب به مو و پوست سر خیلی بیشتر است.

به طور کلی رنگ مو یا دائمی هستند یا نیمه دائمی و موقت. درصد و غلظت مواد شیمیایی رنگ موی دائمی بسیار بالاتر است. به همین نسبت، میزان آسیب به موهای شما با رنگ موی دائمی شدیدتر خواهد بود. البته در نظر بگیرید که رنگ موهای دائمی ماندگاری طولانی تری دارند و این یک امتیاز مثبت است. تنها نکته مهم مربوط به مات و کدر شدن رنگ موی دائمی، پس از چند هفته شستشو است. این تغییر رنگ گاهی به قدری ناخوشایند است که شاید ترجیح بدهید موها را دوباره رنگ کنید. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به موها توصیه می شود راه های افزایش دوام رنگ مو را امتحان کنید.

رنگ و دکلره روی موهای تیره

کارهایی که باید قبل از رنگ کردن مو انجام دهید

برای افزایش دوام رنگ مو لازم است تا یک سری کارها را از قبل انجام دهید. برای مثال خوب است تا یک هفته قبل موهای خود را به خوبی تقویت کنید. از ماسک موی پروتئینه و محصولات مشابه برای این کار، عالی هستند. موهای سالم خیلی کمتر از موی آسیب دیده دچار صدمه می شوند. از موهای خود همیشه و در همه حال به خوبی مراقبت کنید. تغذیه مناسب داشته باشید و برای جلوگیری از موخوره هر 3 ماه یک بار کمی از انتهای مو را کوتاه کنید.

چند روز قبل از رنگ کردن مو هم حسابی به موها برسید و با مواد مناسب، آن ها را تقویت کنید. حالا یک کار دیگر هم باقی مانده و آن شستشوی موها است. با توجه به چربی و خشکی موها بهتر است یک تا دو روز قبل از نوبت آرایشگاه، موها را نشویید. این باعث می شود تا موها اندکی چرب باشند و مواد شیمیایی رنگ مو، آسیب کمتری برساند.

برای شستشوی مو از یک شامپوی قوی و پاک کننده عمیق مو استفاده کنید. این باعث می شود که موادی مثل ژل مو، نرم کننده و دیگر محصولات آرایشی-بهداشتی به خوبی از ساقه مو پاک شود. همین کار ساده باعث می شود که رنگ روی موها بهتر بنشیند و روی افزایش دوام رنگ مو هم تاثیر دارد. در واقع باقیمانده محصولاتی مثل ژل و … مانع نفوذ رنگ مو می شود.

رنگ کردن مو در منزل

افزایش دوام رنگ مو در منزل

موهای رنگ شده نیاز به مراقبت دارند. اگر برخی جزئیات را رعایت کنید، ماندگاری رنگ مو بیشتر خواهد شد. به این ترتیب می توانید در فاصله زمانی طولانی تری، موها را رنگ کنید. این زمان طولانی، فرصت خوبی برای استراحت مو است. رنگ کردن مکرر موجب می شود تا ساقه مو خشک و دهیدراته شود. در این صورت موها زبر و خشن و حالت وز می شود و دیگر زیبایی و نرمی و قبل را ندارد.

بهتر است یکی دو روز بعد از رنگ کردن مو، حمام نروید. شستشوی موها قبل از این زمان، موجب می شود که رنگ مو ثبات کمتری داشته باشد و خیلی زود رنگ و روی خود را از دست بدهد. بعد از دو روز می توانید موها را بشویید اما حتما از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. این محصولات حاوی مواد نرم کننده هستند و از خشکی و آسیب موها جلوگیری می کنند.

نکته مهم اینکه از آب داغ برای شستن موها استفاده نکنید این کار باعث می شود که رنگ مو، کدر شود و دوام کمتری داشته باشد. آب داغ حتی به موهای رنگ نشده نیز آسیب وارد می کند. داغی و حرارت آب همانند اتوی مو و سشوار موجب باز شدن کوتیکول مو می شود.

رنگ کردن موها با حنا

کارهایی که باید بعد از رنگ کردن موها انجام دهید

موهای رنگ شده، ضعیف تر هستند زیرا در معرض مواد شیمیایی رنگ مو قرار گرفته اند. اما با انجام برخی اقدامات می توانید سلامت مو را تا حد زیادی حفظ کنید. برای افزایش ماندگاری رنگ مو از محصولات مناسب موی رنگ شده استفاده کنید. همه موادی که بر روی موها استفاده می کنید نیاز به تغییر دارد. حتی شامپو و نرم کننده مخصوص نیز برای موهای رنگ شده وجود دارد.

دست از شستشوی زیاد موهای رنگ و دکلره شده بردارید. با این کار همه زیبایی و طراوت موهای شما از بین خواهد رفت. نیازی نیست هر روز موها را با شامپو بشویید. در بین دو حمام برای جلوگیری از چرب شدن موها می توانید از شامپوی خشک استفاده کنید. این شامپوها به صورت جداگانه برای موهای رنگ شده و رنگ نشده، تولید شده اند.

موقع استحمام و شامپو زدن نیازی نیست کل ساقه مو را با شامپو بشویید. اگر پوست سرتان تمیز باشد مشکل حل شده. بنابراین شامپو را فقط روی پوست سر و ریشه موها استفاده کنید. موقع شستشو و آبکشی ساقه مو نیز به شامپو آغشته می شود.

هر چه بیشتر موها را بشویید، رنگ مو زودتر از بین می رود. در صورتی که رنگ موها کدر و مات و بد رنگ شد برای افزایش ماندگاری رنگ مو از رنگساژ استفاده کنید. رنگساژ در مقایسه با رنگ مو، آسیب کمتری به موها می رساند. علت این است که در رنگساژ، آب استفاده می شود و مواد اندکی رقیق تر از رنگ موی معمولی است.

شستشوی موهای رنگ شده

نکات مهم در افزایش دوام رنگ مو

با خرید یک قوطی رنگ مو و اکسیدان می توانید موهای خود را در خانه رنگ کنید. این کار چندان هم بد نیست به شرطی که راه و رسم کار را بلد باشید. ترکیبات رنگ و اکسیدان را طبق برچسب روی قوطی آماده کنید. این مهم ترین بخش کار است ولی هنوز تا اتمام رنگ کردن مو زمان زیادی دارید. زمان بندی خیلی مهم است دقیق طبق زمان تعیین شده، باید رنگ روی موها باقی بماند. زمان کمتر یا بیشتر روی رنگ تاثیر دارد و شاید نتیجه همانی نباشد که از قبل در نظر داشتید.

اگر تعداد تارهای خاکستری مو زیاد است کمی صبور باشید. موهای سفید و خاکستری دیرتر رنگ می گیرند این موها قادر به جذب سریع رنگ مو نیستند. با همه این ها هرگز نباید رنگ مو بیش از زمان توصیه روی موها باقی بماند، امکان آسیب به پوست سر و مو وجود دارد.

حرارت بالا برای موهای رنگ شدن بسیار مضر است. بنابراین بعد از رنگ کردن موها، تا جایی که می توانید کمتر از اتوی مو و سشوار استفاده کنید. اگر موهای شما حالت خوبی ندارد یا مجعد و فر است می توانید موها را کراتین کنید. کراتینه مو علاوه بر از بین بردن پف و وز و خشکی مو، صافی نیز به همراه دارد. به این ترتیب نیازی به استفاده افراطی از اتوی مو و سشوار نیست.

افزایش دوام رنگ مو

کلینیک تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

با آموزش روش های بازسازی و احیا مو، کسب و کار مستقل خود را شروع کنید. در مرکز تخصصی احیا مو درویش زاده، صفر تا صد کار را به صورت واقعی یاد می گیرید. دوره های آموزشی هیر مستران ویژه علاقمندان و افرادی است که می خواهند از هم اکنون، برای آینده خود برنامه ریزی کنند. این دوره ها به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود.

ظرفیت دوره های حضوری محدود است و این به دلیل محدودیت های موجود بوده و امکان افزایش ظرفیت دوره حضوری نیست. هنرجویان علاقمند در دیگر شهرستان ها می توانند از آموزش های آنلاین “هیر مستران” برای یادگیری فنون احیا مو، استفاده کنند. در طی این آموزش ها کار با مواد و نحوه اجرای ترکیبات، آموزش داده می شود.

لازم به ذکر است که مجموعه آموزش های سرکار خانم درویش زاده شامل صفر تا صد کار است. بنابراین نگران نوع مواد و ترکیبات ان نباشید. هنرجویان می توانند فرمولاسیون مواد استفاده شده را به صورت کامل دریافت کنند. برند مواد احیا مو نیز معرفی خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی نیست.

جهت شرکت در دوره و اطلاع از زمان و سایر شرایط، تماس بگیرید. با توجه به استقبال زیاد از دوره های قبلی، ظرفیت ها زود تکمیل می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed