1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای ساده برای درمان ریزش مو در دیابتی ها

ترفندهای ساده برای درمان ریزش مو در دیابتی ها

ترفندهای ساده برای درمان ریزش مو در دیابتی ها

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای ساده برای درمان ریزش مو در دیابتی ها
درمان ریزش مو در دیابتی ها
folder_openمقالات

با یک تست ساده می توانید متوجه بیماری دیابت شوید. اگر در گروه پر ریسک هستید حتما به صورت سالانه تست سلامت انجام دهید تا به دیابت و پیامدهای آن دچار نشوید. همه عوارض دیابت یک طرف، ریختن موها هم یک طرف. بسیاری از افراد دیابتی به دنبال راه های جادویی برای جلوگیری از ریزش مو هستند. جالب است بدانید که درمان ریزش مو در دیابتی ها نیاز به نسخه های جادویی و عجیب و غریب ندارد. با ترفندهای ساده و کم هزینه می تواند این مشکل را برطرف کنید.

به طور حتم و یقین باید از داروهای مهار کننده دیابت و کنترل کننده قند خون استفاده کنید تا بیماری درمان شود. در مورد درمان ریزش مو در دیابتی ها اما به داروهای شیمیایی نیازی نیست با تغییر در سبک زندگی و به اصطلاح سالم زیستی می توان، جلوی ریختن موها را گرفت. در این مطلب برای درمان ریزش مو و پر پشت شدن موی بیماران دیابتی، پیشنهادهای ساده و عملی مطرح شده. با این راه ها بدون صرف هزینه زیاد می توانید دوباره موهایی زیبا و پر پشت داشته باشید.

جلوگیری از ریزش مو در بیماران دیابتی

آیا راهی برای درمان ریزش مو در دیابتی ها وجود دارد؟

جواب این سوال یک بله بزرگ و محکم است. بدون تردید امکان جلوگیری از ریزش مو در بیماران دیابتی وجود دارد. در صورت نادیده گرفتن این موضوع حتی امکان دائمی شدن کم مویی هم وجود دارد. گاهی میزان آسیب به فولیکول های مو در اثر دیابت به قدری زیاد است که طاسی و کاهش تراکم موها غیر قابل درمان است. قبل از اینکه خیلی دیر بشود به فکر درمان ریزش مو باشید.

به عنوان اولین و بزرگ ترین قدم لازم است تا مرتب قند خون را بررسی کنید. قند خون بالا دشمن سلامتی شماست ولی در ابتدا شاید حتی متوجه افزایش سطح قند خون هم نشوید. معمولا این بیماری در ابتدا خاموش است ولی با یک تست ساده سالیانه می توان متوجه بیماری شد.

دیابت باعث می شود تا رگ های خونی و مویرگ های پوست کف سر، دچار آسیب شوند. در این صورت مواد غنی برای رشد و سلامت مو به فولیکول نمی رسد. همین امر موجب اختلال در رشد مو شده و صدمات جبران ناپذیری به مو وارد می شود. در ادامه راه های موثری برای توقف ریزش مو در دیابتی ها معرفی شده که فواید بسیار خوبی دارد.

درمان قطعی ریزش موی دیابتی

استرس را کاهش دهید

یکی از دلایل ریزش مو در دیابتی ها استرس شدید است. برخی از افراد نسبت به بیماری و پیامدهای آن واکنش نشان می دهند و از نظر روحی و روانی دچار آسیب می شوند. استرس در همه بیماری ها وجود دارد ولی می توان با انجام برخی کارها، استرس را کنترل کرد. برای اینکه از فشار روانی دیابت خلاص شوید برای خود یک برنامه ریزی منظم داشته باشید. این برنامه شامل مدیریت درمان و مصرف داروها است.

در ادامه باید برنامه های چک آپ منظم را نیز در نظر بگیرید. با نگرانی تنها باعث می شوید که شرایط بدتر شود و این هیچ کمکی به بهبود بیماری نمی کند. با تغییر در سبک زندگی می توانید کنترل اوضاع را در دست داشته باشید. مدیریت استرس کار ساده ای نیست اما حتما می توانید شرایط را طوری تغییر دهید که فشار کمتری تحمل کنید. اجازه ندهید نگرانی دائمی روزگارتان را سیاه کند.

یک برنامه خود مراقبتی داشته باشید اگر لازم است وزن تان را کم کنید با کاهش وزن مقدار زیادی از مشکلات کم خواهد شد. از نظر عاطفی و روانی نیز با کم کردن کیلوهای اضافی، احساس بهتری خواهید داشت. هر ایده ای که بتواند احساسات منفی را تغییر دهد عالی است.

تغیر سبک زندگی در کاهش قند خون

درمان ریزش مو در دیابتی ها با محصولات مراقبت از مو

منظورم این نیست ک مبالغ زیادی برای خرید یک شامپوی خارجی گرانقیمت بپردازید! برای جلوگیری از ریزش موی دیابتی از مواد شیمیایی کمتری برای موها استفاده کنید. به توصیه این و آن و افراد غیر متخصص، هر ماده شیمیایی را روی موها امتحان نکنید. برخی از برندهای تولید کننده محصولات مراقبت از مو نیز ادعاهای غیر قابل باوری را عنوان می کنند. برای کنترل ریزش مو به هیچکدام از این محصولات نیاز ندارید.

محصولات شیمیایی قوی روند ریزش مو را افزایش می دهد و هیچ تاثیری در پر پشت شدن موهایتان ندارد. از سرم ها، شامپوها و داروهای تجویز شده توسط غیر متخصصین خودداری کنید زیرا ممکن است باعث واکنش های جانبی با داروهای دیابتی شوند.

درمان ریزش مو در دیابتی ها با تغذیه سالم

افزایش سطح قند خون موجب تخریب مویرگ ها می شود و در خون رسانی اختلال ایجاد می کند. وقتی خون غنی در اختیار ریشه مو قرار نگیرد، فولیکول مو ضعیف و کوچک می شود. در این وضعیت انتظار دارید که موها هنوز محکم و قوی باشند؟ بدیهی است که موها نازک تر بشوند و به طور ناگهانی ریزش پیدا کنند. در برخی اوقات حتی رشد موها نیز متوقف می شود.

برای کاهش ریزش مو از مواد غذایی غنی و سرشار از املاح و ویتامین های مورد نیاز مو استفاده کنید. افراد مبتلا به دیابت نباید هر چیزی را بخورند. خیلی روی خورد و خوراک تان دقت کنید. در سبد غذایی روزانه حتما مواد مغذی نظیر پروتئین، روی، بیوتین، آهن و اسیدهای آمینه را داشته باشید.

در صورتی که از طریق مواد غذایی قادر به تامین نیازهای مو نیستید از مکمل های غذایی استفاده کنید. مولتی ویتامین را به طور روزانه مصرف کنید انواع مولتی ویتامین مخصوص گروه های سنی مختلف نیز تولید شده است. این مکمل ها همه نیازهای بدن را برطرف می کنند.

درمان ریزش مو با نوشیدن آب

ورزش بهترین درمان ریزش مو در دیابتی ها

ریزش موی دیابتیک یک عارضه جانبی است. مشکل اصلی در عدم تنظیم قند خون است. وقتی سطح قند خون بالاتر از حد مشخصی باشد، فرد دچار دیابت می شود. این ماجرا آغاز پروسه ای سخت و توام با عوارض زیاد است. ورزش از دو جنبه می تواند پیامدهای ناخوشایند دیابت را کاهش دیابت.

اول اینکه ورزش منظم روی کنترل وزن تاثیر زیادی دارد. چاقی و دیابت با هم گره خورده اند. چنانچه بیماران دیابتی بتوانند وزن خود را کنترل کنند گام بزرگی در جهت سلامت برداشته اند.

از سوی دیگر انجام حرکات ورزشی و فعالیت های بدنی می تواند روی روحیه تاثیر مثبت داشته باشد. به این ترتیب استرس و نگرانی ها هم کمتر می شود. برای این منظور از ورزش های شاد و مفرح کمک بگیرید.

ورزش در تنظیم گلوگز خون و کاهش بافت چربی بدن اثرات شگفت انگیزی دارد. در این مورد زیاد روی نوع ورزش مانور ندهید. هر نوع فعالیت بدنی که از آن لذت می برید همان را انجام دهید. حتی می توانید به همراه یک موزیک شاد، به رقص و پایکوبی مشغول شوید. هر کاری به جز نشستن و بی تحرکی است.

درمان ریزش مو در دیابتی ها با ورزش

از حرفه ای ها کمک بگیرید

برای درمان ریزش مو در دیابتی ها از روتین مراقبتی منظم استفاده کنید. ارتقا سطح سلامت عمومی بدن با ورزش، تغذیه صحیح و کاهش استرس ایده خوبی است. در صورتی که این کارهای ساده را انجام دهید نیمی از راه را رفته اید. حالا بهتر است برای رویش موهای تازه، از یک متخصص کمک بگیرید. وقتی ریزش مو قطع می شود موها دوباره شروع به رشد می کنند.

برای تسریع در این روند و رویش مجدد موها می توانید از داروهای تجویزی پزشک تان بهره ببرید. در بسیاری از موارد موهای ریخته شده دوباره، می روید و جای هیچ نگرانی نیست. داروهای موضعی و پمادها و لوسیون های مو در این زمینه خیلی موثر هستند. اگر با همه این تلاش ها، سطح وسیعی از کف سر خالی باشد، کاشت مو پیشنهاد می شود.

جراحی پیوند مو عوارض خود را دارد ولی به هر حال برخی از افراد این گزینه را انتخاب می کنند. اگر تمایل به کاشت مو دارید حتما از پزشک متخصص در مورد عوارض احتمالی سوال کنید.

بسیاری از افراد تمایل ندارند تا از روش های تهاجمی نظیر جراحی پیوند مو استفاده کنند. البته در برخی موارد نیز به دلیل کاهش منابع مو، امکان پیوند وجود ندارد. به هر حال همیشه راه حل دیگری وجود دارد. آیا کلاه گیس های جدید را دیده اید؟ از نظر ظاهری اصلا قابل تشخیص نیستند و می توانند تا زمانی که موها پر پشت بشوند، مورد استفاده قرار گیرند.

درمان موهای آسیب دیده از دیابت

کلینیک تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

برای اینکه موها دچار آسیب نشود باید به فکر مراقبت از مو باشید!  اتوی مو و سشوار و رنگ و مواد دکلره و ده ها محصول دیگر، سلامت موهایتان را تهدید می کند ولی هنوز هم از این موارد استفاده می کنید. اگرچه پیشنهاد می کنم قدری با موهایتان مهربان تر باشید ولی در گوشی بگویم که موهای آسیب دیده هم قابل درمان است.

وقتی موها در اثر مواد شیمیایی قوی یا حرارت دستگاه های حالت دهنده مو دچار آسیب می شود چه می کنید؟ آیا می دانستید که این موها قابل ترمیم و احیا هستند. در مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو درویش زاده انواع تراپی مو جهت بازگشت سلامت و زیبایی موها ارائه می شود. آیا موهایتان خشک، شکننده، وز و دهیدراته شده است؟

در این مرکز با استفاده از مواد مرغوب و ریز مولکول ها، نیازهای مو تامین می شود. پس از آبرسانی و پروتئین درمانی شکل ظاهری موها به کلی تغییر می کند. موهای خشک و دهیدراته به رطوبت دهی نیاز دارند نه روغن. قدر موهایتان را بدانید و برای احیا و ترمیم آسیب های مو به متخصص مراجعه کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed