1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای استفاده از ماسک مو که شاید نشنیده باشید

ترفندهای استفاده از ماسک مو که شاید نشنیده باشید

ترفندهای استفاده از ماسک مو که شاید نشنیده باشید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای استفاده از ماسک مو که شاید نشنیده باشید
انواع ماسک مو شیمیایی
folder_openمقالات

انواع ماسک مو حاوی ترکیباتی است که خشکی مو را برطرف کرده، رطوبت لازم را ساقه مو می رساند. افرادی که موهای خشک و وز دارند باید ماسک های مو را در روتین مراقبت از مو داشته باشند. فرقی ندارد چه نوع ماسکی استفاده می کنید در هر صورت وضعیت موها رو به بهبود خواهد رفت. اما برخی از افراد حتی پس از مصرف ماسک روی موها نیز احساس خوبی ندارند. به نظر می رسد اصلا موها هیچ تغییری نمی کند و همچنان حالت خشک و وز خود را حفظ کرده است. به نظر شما مشکل از کجاست؟

موهای خشک و مات و غیر قابل کنترل به طور جدی نیاز به کمک دارند. اگر موهای شما مرتب گره می خورد و حالت وز کرده دارد از ماسک مویی استفاده کنید که حاوی مواد نرم کننده طبیعی باشد. در ترکیبات این مواد از روغن های طبیعی استفاده شده است. ماسک موهای متنوعی به صورت آماده موجود است که خیلی راحت می توانید آن را تهیه و استفاده کنید. البته با موادی که در خانه دارید هم همیشه امکان تهیه ماسک موی خوبی را دارید.

نحوه استفاده از ماسک مو

اهمیت استفاده از ماسک مو

موی همه افراد یکسان نیست. برخی از افراد موهای چرب و عده ای دیگر موهای خشک تری دارند. از نظر ضخامت و نازکی نیز تفاوت های زیادی وجود دارد. ابتدا در مورد جنس موهای خود مطمئن شوید و سپس محصولی مناسب را خریداری کنید.

ماسک موی مناسب می تواند همه نیازهای مو را تامین کند. به خصوص افرادی با موهای خشک، حتما باید از ماسک مو استفاده کنند. این مواد موها را تقویت می کنند و حاوی ویتامین، مواد آبرسان و نرم کننده های مو هستند. در واقع ماسک برای موها حالت درمانی دارد و استفاده از آن ضروری است.

ماسک مو را می توانید به صورت آماده از دراگ استورها خریداری کنید. البته همیشه می توانید از یک آرایشگر خوب کمک بگیرید. ماسک مو از خدمات سالن های زیبایی و آرایشگاهی است

راهکار بعدی استفاده از ماسک موی خانگی است. به این ترتیب طبق دستورالعمل می توانید ترکیب مواد ماسک را متناسب با نیاز مو انتخاب کنید. همه ماسک های مو موجب بستن کوتیکول های آسیب دیده مو می شوند. به این ترتیب پس از مدتی موها درخشان و براق تر خواهد شد.

ماسک مو با بستن کوتیکول‌های مو، از آسیب دیدن بخش‌های داخلی مو، جلوگیری می‌کند. افزون بر این، ماسک مو با بستن کوتیکول‌های مو باعث درخشش و صاف شدن تارهای موی‌تان نیز می‌شود.

ماسک موی پروتئین

انواع ماسک مو کدام است؟

همه افراد در هر سن و سالی می توانند از ماسک مو استفاده کنند. محدودیتی در استفاده از این مواد نیست اما بهتر است محصولی را انتخاب کنید که برای موهای شما ساخته شده باشد. با توجه به مواد و ترکیبات، ویژگی های ماسک های مو با هم متفاوت است. افرادی که موهای مجعد، فر، خشک و مات دارند بیش از سایر افراد به ماسک مو نیاز دارند.

بلند یا کوتاه بودن موها ملاک خوبی برای خرید ماسک مو نیست. در این مورد بهتر است تنها به جنس مو و ضخامت ساقه مو توجه کنید. این بدان علت است که مواد و ترکیباتی که در ماسک موی ضخیم وجود دارد با ترکیبات موجود در بسته بندی ماسک های موی نازک متفاوت است. به عنوان مثال برای موهای خیلی خشک و ضخیم از محصولاتی که استفاده می شود که خاصیت رطوبت رسانی به ساقه مو را دارند.

چه محصولی مناسب موهای من است؟

یک ماسک خوب باید بتواند نرمی و لطافت مو را تامین کند. در صورت استفاده مداوم از ماسک مو،رطوبت رسانی به موها افزایش یافته و موها صاف و نرم و درخشان تر خواهند شد. اگر موهای خیلی نازک تری دارید ماسک را تنها روی ساقه مو استفاده کنید. البته برای موهای ضخیم و خشک تر بهتر است علاوه بر موها، پوست کف سر نیز با ماسک مو رطوبت رسانی شود.

به طور کلی ماسک برای موهای رنگ شده و طبیعی قابل استفاده است. اگر مرتب از رنگ و دکلره بر روی موها استفاده می کنید به مرور ساقه مو خشک تر می شود و موخوره به سراغ موها می آید. در موارد شدیدتر که خشکی مو خیلی زیاد باشد احتما شوره سر نیز افزایش خواهد داشت. دقت داشته باشید که انواع ماسک برای موهای چرب، خشک، نازک و ضخیم به فروش می رسد اما همه این محصولات متناسب موهای شما نیستند.

اصلا نیازی نیست کلی محصول متفاوت را خریداری کنید ساده ترین روش توجه به بافت و ساختار موهای خودتان است. در این صورت صرف نظر از برند، محصولی کاملا مناسب با جنس موهایتان را خریداری می کنید.

شستشوی موها

هفته ای یک بار کافی است

این حداقل کاری است که می توانید برای موهای خود انجام دهید. در روتین مراقبت از مو هفته ای یک بار ماسک مو را نیز در نظر بگیرید. وقتی به این کار عادت کردید دیگر برای تان عادی می شود. در همه اوقات سال و شرایط آب و هوایی مختلف، برخی عوامل روی موها اثر می گذارند. متناسب با فصل و نیاز مو از یک محصول مناسب استفاده کنید.

برخی از ماسک موها حتی برای استفاده روزانه هستند. اما انواع قوی تر را هفته ای یکی دو بار بیشتر نباید استفاده کنید. از لحاظ مدت زمان ماندگاری ماسک روی موها نیز تفاوت وجود دارد. بهترین راهکار این است که طبق توضیحات روی برچسب ماسک مو، رفتار کنید. به این ترتیب خطری موهایتان را تهدید نمی کند.

موها را خیس نکنید

بهتر است موها تمیز و کاملا خشک باشند در این صورت قدرت نفوذ ماسک روی موها بیشتر خواهد شد. شاید تصور می کنید که استفاده از ماسک مو به زمان زیادی نیاز دارد اما این تصور اصلا درست نیست. حتی در مدت 2-0 دقیقه هم می توانید یک ماسک موی خوب را روی موها استفاده کنید. در این مدت هم می توانید کارهای خود را انجام دهید.

ماسک مو را شب استفاده کنید

یک راه استفاده از ماسک مو خوابیدن با آن است. اگر موهای شما بیش از حد خشک است می توانید مدت زمان بیشتری از ماسک روی موها استفاده کنید. با طولانی شدن زمان استفاده از ماسک ، ترکیبات فرصت کافی برای نفوذ به عمق مو را دارند. شب ها ماسک را موها بمالید و سر را با کلاه رنگ و یک روسری بپوشانید. صبح بعد می توانید موها را بشویید و از داشتن موهای نرم و لطیف لذت ببرید. از شامپوی مناسب استفاده کنید. شامپویی که مناسب موهای شما نباشد، خودش باعث افزایش آسیب به موها می شود.

درمان مشکلات مو در خانه

ماسک مو نباید موهایتان را چرب کند

اگر پس از استفاده از ماسک مو احساس می کنید که موها کمی چرب تر شده، این ترکیب برای موهای تان مناسب نیست. حتی انواع ماسک مو برای افرادی که موی خشک یا فر رو وز دارند نیز خاصیت چرب کردن موها را ندارد. ماسک موی خشک حاوی مواد نرم کننده و آبرسان است و به هیچوجه نباید موها را چرب تر کند.

اگر در استفاده از ماسک مو افراط کنید نیز احتمال بروز مشکلاتی وجود دارد. به طور کلی ماسک آماده را طبق دستورالعمل پشت قوطی، استفاده کنید. این مطمئن ترین راه برای استفاده صحیح از ماسک مو است.

نوک موها را حتما چرب کنید

نوک موها عمر طولانی تری دارد و در معرض آسیب های بیشتری بوده است. در همه افراد با هر نوع جنس مویی که دارند، این قسمت ار مو خشک تر و شکننده تر است. موخوره یکی از مشکلات رایج در بین همه جوامع است که به دلیل خشکی بیش از حد نوک موها ایجاد می شود. اشتباهی که خیلی دیده می شود این است که ماسک مو روی قسمت های بالای مو و پوست سر مالیده می شود در حالی که هنوز ساقه مو کامل با مواد پوشش داده نشده است.

بعد از اینکه ماسک را روی موها زدید با یک شانه دندانه درشت موها را شانه بزنید. به این ترتیب مواد بر روی همه قسمت های مو پخش می شود. حالا به نوک موها نگاه کنید این قسمت را دوباره با مواد ماسک بپوشانید. نوک موها به مراقبت بیشتری نیاز دارد و ساده ترین راه استفاده از همین روش است.

 

ویتامینه کردن موها

ترمیم موهای آسیب دیده در سالن تخصصی سعیده درویش زاده

وقتی میزان آسیب مو از یک حدی بیشتر شود دیگر روش های درمانی روتین، پاسخگو نیست. تا زمانی که موها را در مرکز تخصصی احیا مو، ترمیم نکنید اوضاع تغییری نمی کند. کلینیک تخصصی کراتینه و احیا درویش زاده انواع لاین ترمیم مو را به روش غیر تهاجمی ارائه می دهد. تکنیک های پیشنهادی بر روی موهای رنگ شده و طبیعی قابل اجرا است. حتی پکیج ترمیم مو ویژه کودکان نیز برای عزیزان کم سن و سال در نظر گرفته شده.

در این سالن انواع تراپی مو با مواد حاوی ذرات نانو انجام می شود. این ترکیبات ریز مولکول بوده و به عمق مو نفوذ می کنند. در نتیجه ماندگاری احیا مو طولانی تر است. برخی از خدمات سالن عبارتند از: کراتینه و احیا موهای فر و وز و موج دار، پروتئین تراپی، نانو بوتاکس مو، آگاو تراپی، صافی دائم مو، پلکس تراپی و اولاپلکس مو.

به کلیه عزیزان مشاوره رایگان مراقبت های بعد از احیا مو داده خواهد شد. به شرط انجام توصیه های ذکر شده، ماندگاری مواد احیا مو تضمین شده است. با توجه به شرایط موجود، لطفا قبل از حضور در سالن وقت رزرو کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed