folder_openمقالات

در دنیای امروز، زیبایی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و به همین خاطر هر روز شاهد ایجاد شدن روش های جدیدی برای زیبایی هستیم. یکی از مهمترین بخش های ظاهر ما، موها هستند که می تواند تاثیر زیادی را در زیبایی ظاهری ما داشته باشند. برای صافی و احیا مو روش های مختلفی وجود دارد که روش صافی ژاپنی یا ریباندینگ، یکی از این روش ها است که بسیار پرطرفدار نیز هست. سوالی که ممکن است برای خیلی از افراد وجود داشته باشد، این است که قیمت صافی ژاپنی چقدر است و اصلا هزینه این کار به چه عواملی بستگی دارد؟ در این مقاله می خواهیم در مورد قیمت صافی ژاپنی صحبت کنیم و بگوییم که چه عواملی در تعیین قیمت برای انجام این روش موثر هستند و چطور می توانید براساس عواملی که به شما می گوییم، تخمین بزنید که هزینه کار صافی ژاپنی برای موهای شما چقدر خواهد شد تا با خیال راحت برای استفاده از این روش یا روش های مشابه تصمیم بگیرید.

اگر به دنبال یک روش صافی برای موهایتان هستید و می خواهید در مورد هزینه صافی ژاپنی اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید این روش را روی موهای خودتان پیاده سازی کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانیم به شما اطلاعات خوبی را در این زمینه ارائه بدهیم.

 

هزینه صافی ژاپنی

 

صافی ژاپنی چیست؟

قبل از اینکه به سراغ بررسی قیمت صافی ژاپنی برویم، بد نیست با این روش کمی بیشتر آشنا شویم و ببینیم که اصلا صافی ژاپنی چیست و چگونه انجام می شود و چرا این روش بسیار محبوب و پرطرفدار شده است؟

صافی ژاپنی یا ریباندینگ، یکی از روش های صافی مو است که با استفاده از مواد شیمیایی، باعث می شود که موهای شما حالتی لخت پیدا کنند.

البته ماندگاری این روش نسبت به روش های دیگر صافی بیشتر است و اگر درست از آن مراقبت کنید، می تواند به صورت دائمی ماندگار باشد؛ به همین خاطر به صافی ژاپنی، صافی دائمی مو نیز گفته می شود.

عوامل موثر در هزینه صافی ژاپنی

 

عوامل موثر در قیمت صافی ژاپنی

در ادامه می خواهیم با هم عواملی را بررسی کنیم که روی قیمت صافی ژاپنی موثر هستند و می توانند هزینه نهایی را کاهش دهند یا بیشتر کنند. پس حتما در ادامه همراه ما باشید تا با این پارامترها آشنا شوید.

1- اندازه موها:

اولین پارامتری که می تواند در قیمت ریباندینگ موثر باشد، قد موها یا میزان بلندی موهای شماست. هرچه اندازه موهای شما بلندتر باشد، به همان میزان نیاز است که از مواد بیشتری برای صاف کردن موهای شما استفاده شود  و کار متخصص یا آرایشگر نیز سخت تر خواهد بود.

به خاطر همین باید این موضوع را در نظر داشته باشید که وقتی موهای شما خیلی بلند هستند، قطعا هزینه بیشتری نیز باید برای ریباندینگ آنها بپردازید.

2- حالت اولیه موها:

قطعا همه ما می دانیم که صاف کردن موهایی که فر کمی دارند بسیار راحت تر از موهایی است که کاملا فر شده اند و دارای فرهای ریز هستند. هرچه موهای شما فر بیشتری داشته باشند، زمان بیشتری برای انجام ریباندینگ نیاز خواهید داشت و به همین میزان قیمت صافی ژاپنی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

3- حجم موها:

حجم موها نیز یکی دیگر از عواملی است که می تواند در هزینه نهایی صافی ژاپنی تاثیرگذار باشد. اگر حجم موهای شما خیلی زیاد باشد و موهایی پرپشت داشته باشید، به استفاده از مواد بیشتری نیاز است تا موهای شما صاف و یکدست شوند.

اما اگر حجم موهای شما کم باشد و اصطلاحا موهایی کم پشت داشته باشید، مواد کمتری مصرف می شوند و به همین خاطر هزینه نیز برایتان کاهش پیدا می کند.

4- برند و کیفیت مواد مصرفی:

اگر سری به بازار بزنید، متوجه می شوید که مواد مصرفی صافی ژاپنی، قیمت های بسیار متفاوتی دارند و این اختلاف قیمت ممکن است شما را کمی سردرگم کند. باید بدانید که کیفیت مواد مصرفی خیلی مهم است و به همین خاطر باید سعی کنید از مواد با کیفیت و مناسب استفاده کنید تا آسیبی به موهای شما وارد نشود.

هرچه کیفیت مواد مصرفی بالاتر باشد، به همان اندازه قیمت نهایی برای خرید مواد نیز افزایش پیدا می کند و قیمت صافی ژاپنی بیشتر خواهد شد. اما اگر کیفیت مواد پایین تر باشد، هزینه کمتر است ولی چنین مواد بی کیفیتی می توانند به موهای شما آسیب های جبران ناپذیری را وارد کنند.

5- تخصص آرایشگر:

باید قبول کنیم که یکی از عوامل بسیار موثر در قیمت صافی ژاپنی، تخصص و سابقه آرایشگری که قرار است این کار را برای شما انجام دهد. هرچه سابقه بیشتر باشد، قطعا هزینه ای که باید پرداخت کنید بیشتر خواهد بود و هرچقدر آرایشگر کم تجربه تر باشد، هزینه نیز کمتر خواهد بود.

پس این نکته را نیز باید در نظر بگیرید، این اختلاف هزینه به خاطر ریسکی است که با استفاده از خدمات آرایشگرهای تازه کار تحمل می کنید؛ ولی با رفتن پیش یک آرایشگر خوش سابقه، ریسکی وجود ندارد و می توانید با خیال راحت موهای خودتان را ریباندینگ کنید.

6- مکان سالن زیبایی:

اینکه سالن زیبایی که انتخاب کرده اید در کجای شهر قرار داشته باشد، یکی از پارامترهایی است که می تواند شدیدا روی قیمت صافی ژاپنی تاثیر بگذارد. اگر سالنی را انتخاب کنید که در مناطق بالای شهر و مخصوصا در مناطق بالای تهران قرار داشته باشد، قطعا باید هزینه ای بالاتر بپردازید.

اگر هم سالنی را انتخاب کنید که در مناطق پایین یا مرکز شهر قرار داشته باشد، هزینه نهایی ریباندینگ برایتان کمتر خواهد بود و این موضوعی است که باید آن را در نظر داشته باشید تا بهتر سالن موردنظرتان را انتخاب کنید.

تکنیک های موثر برای صافی موها

نکات مهم در انجام صافی ژاپنی

تا به اینجا گفتیم که چه عواملی می توانند در قیمت صافی ژاپنی تاثیرگذار باشند، حالا می خواهیم چند نکته کوتاه را بگوییم که با رعایت آنها می توانید تجربه بهتری در انجام صافی ژاپنی داشته باشید. پس این نکات را جدی بگیرید تا شاهد نتیجه بهتر و ماندگارتری باشید.

1- از مواد با کیفیت استفاده کنید:

همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم، مواد با کیفیت اهمیت خیلی زیادی دارد و توصیه می کنیم به هیچ وجه از مواد با کیفیت پایین یا متوسط استفاده نکنید. اینکه هزینه بیشتری پرداخت کنید و مواد باکیفیت تهیه کنید، خیلی مهم است و می تواند سلامتی موهای شما را تضمین کند.

2- صافی موهای خود را به یک فرد متخصص و حرفه ای بسپارید:

دومین نکته مهمی که باید در نظر بگیرید، این است که قبل از مراجعه برای انجام کار نهایی، حتما سوابق و نمونه کارهای آرایشگر موردنظرتان را بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نداشتن تخصص کافی در انجام چنین کارهایی، باعث می شود که موها و پوست سر شما آسیب های شدید و جبران ناپذیری ببینند و دچار مشکلات مختلف شوند. به همین خاطر توصیه می کنیم برای انتخاب آرایشگر به اندازه کافی وقت بگذارید.

3- کیفیت را فدای پول نکنید:

برخی از افراد برای اینکه بتوانند فقط موهایی صاف داشته باشند، تمام موارد گفته شده را نادیده می گیرند و با ارزان ترین قیمت، کار صافی ژاپنی را انجام می دهند. اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که کیفیت کارهای مربوط به سلامتی و زیبایی، بسیار مهم تر از هزینه نهایی انجام این کارها است؛ زیرا ممکن است الان هزینه کمی را بابت این کار بپردازید اما به خاطر آسیب های به وجود آمده، مجبور شوید هزینه های سنگینی را انجام دهید تا موهای خودتان را به همان حالت اولیه برگردانید.

صافی موها

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد قیمت صافی ژاپنی صحبت کردیم و گفتیم که اصلا این روش چیست و چطور انجام می شود تا بیشتر با روش ریباندینگ یا صافی دائمی مو آشنا شوید.

در ادامه با هم عواملی را بررسی کردیم که بر قیمت ریباندینگ تاثیرگذار هستند و باعث افزایش یا کاهش قیمت نهایی این کار می شوند. در بخش آخر نیز نکاتی را گفتیم که برای صافی ژاپنی موهایتان باید رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید با عوامل موثر در قیمت صافی ژاپنی آشنا شوید و در صورت نیاز بتوانید با آگاهی بیشتری این کار را برای خودتان انجام دهید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

1.1/5 - (8 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed