1. خانه
  2. مقالات
  3. چه کسی می تونه کراتین کنه، چه کسی نمی تونه کراتین کنه!

چه کسی می تونه کراتین کنه، چه کسی نمی تونه کراتین کنه!

چه کسی می تونه کراتین کنه، چه کسی نمی تونه کراتین کنه!

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چه کسی می تونه کراتین کنه، چه کسی نمی تونه کراتین کنه!
کراتین کردن مو
folder_openمقالات

کراتین کردن مو یک سری بایدها و نبایدهایی دارد. اصلا بحث روی توانستن و نتوانستن نیست. هر خانمی می تواند به نزدیک ترین آرایشگاه مراجعه کند و موهای خود را کراتین کند. اما توجه کنید که این کار شاید تبعاتی به دنبال داشته باشد. کراتین درمانی به منظور اصلاح ساختار مو و رفع یک سری مشکلات انجام می شود. اگر موهایی پف و وز داشته باشید بعد از کراتین تراپی از دیدن موهای نرم و لطیف خود شگفت زده می شوید.

اما چرا همه افرادی که موها را کراتین می کنند، از نتیجه کار رضایت ندارند؟ قبل از اینکه به سمت کراتین کردن مو بروید باید ببینید که آیا کاندید مناسبی برای این کار هستید یا خیر! این یعنی باید همه جوانب را در نظر بگیرید به هر حال کلی هزینه می کنید و حق دارید توقع یک کار خوب را داشته باشید. برخی افراد می گویند که بعد از کراتین کردن، موهایشان شروع به ریزش کرده است ولی خیلی ها هم هیچ مشکلی با کراتینه ندارند. در ادامه با ما همراه باشید تا پرده از حقایق کراتین کردن مو بر داشته شود.

نحوه کراتین کردن مو

چه کسانی می توانند موهای خود را کراتین کنند؟

کراتین در بافت مو وجود دارد. این ماده دارای ساختاری پروتئینی است و موجب حفظ کیفیت و سلامت مو می شود. در اثر عوامل محیطی، به مرور کراتین مو از بین می رود ولی می توان با کراتین کردن مو این نقص را جبران کرد. برای مثال آلودگی هوا، وضعیت تغذیه، آسیب های فیزیکی مو و حتی ژنتیک در این مورد دخالت دارند.

البته بیشترین آسیب به موها در اثر استفاده مداوم از رنگ و دکلره مو ایجاد می شود. در این صورت موها دچار خشکی بیش از حد شده و نرمی و لطافت طبیعی را از دست می دهد. موهای خشک، شکننده تر هستند و به مرور دچار موخوره می شوند. حتی کات شدن مو از وسط ساقه هم به دلیل خشکی زیاد مو است.

همه این مشکلات را می توان با روش کراتین کردن مو درمان کرد. همه افرادی که موهای رنگ شده دارند، می توانند موهای خود را کراتین کنند. حتی خانم هایی که هرگز موهای خود را رنگ نکرده اند و موی طبیعی و نچرال دارند نیز می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. برخی افراد ذاتا موی خشک تری دارند به خصوص افرادی با موهای مجعد و وز بیشترین رضایت را از کراتینه کردن موهایشان اعلام می کنند.

مضرات کراتینه مو

چه کسانی نباید موهای خود را کراتین کنند؟

کراتین کردن مو برای همه افراد مناسب نیست. برای مثال اگر موهایتان قبلا دکلره شده، نباید به سراغ روش های کراتینه مو بروید. با این کار موها دچار آسیب بیشتری می شود. این ممنوعیت تنها در مورد مواد دکلره وجود دارد ولی رنگ کردن موها تداخلی با کراتینه کردن ایجاد نمی کند. هدف از کراتین کردن این است که آسیب های ایجاد شده روی مو، ترمیم شود. با این کار زیبایی و سلامت مو نیز تامین می شود. حالا می رسیم به اینکه کرتینه مو برای چه افرادی توصیه نمی شود. این افراد نباید موها را کراتین کنند:

-کسانی که داروهای خاص مصرف می کنند

برخی داروها که در شیمی درمانی استفاده می شود موجب ریزش مو می شود. اگر درمان خاصی را انجام می دهید تا بهبودی کامل موها را کراتین نکنید. این کار هیچ فایده ای ندارد زیرا ریشه مو به دلیل مصرف دارو از بین رفته است.

احیا موها در آرایشگاه

-کراتین کردن مو برای استرسی ها ممنوع است

استرس یکی از عوامل ریزش موی شدید است. برخی افراد به دلایل شغلی، تحصیلی، خانوادگی و … دچار استرس دائمی هستند. این روزها چه کسی است که استرس را تجربه نکرده باشد. اما در صورتی که به دلیل استرس زیاد، مجبور به مصرف دوز بالای داروی آرام بخش هستید، دور کراتین را خط بکشید. این درمان مناسب شما نیست ابتدا روی آرامش ذهنی تمرکز کنید همیشه وقت برای رسیدگی به موها هست.

-اگر مشکل تیروئید دارید

کم کاری و پر کاری تیروئید هر دو روی وضعیت ظاهری موها تغییر ایجاد می کند. این بیماری به راحتی قابل درمان است و با یک آزمایش ساده پزشکی نیز شناسایی می شود. درمان تیروئید ساده اما زمان بر است. توصیه می شود تا درمان کامل بیماری و بهبودی از کراتین کردن مو خودداری کنید زیرا نتیجه ای حاصل نمی شود.

ریزش موی تیروئیدی بسیار رایج است. مشکل تیروئید با به هم خوردن هورمون ها در ارتباط است. به طور کلی هر نوع بیماری هورمونی دیگری نیز ابتدا باید شناسایی و درمان شود بعد اقدامات سالنی زیبایی و احیا مو انجام شود.

کراتین کردن مو و استخر رفتن

شاید شنیده باشید که کلر استخر به موهای کراتین شده، آسیب می زند. در واقع کلر آب موجب کاهش ماندگاری مواد کراتین روی موها می شود. کلر می تواند به پاک شدن و از بین رفتن کراتین کمک کند و این اصلا چیز خوبی نیست. اگر زیاد استخر می روید حتما از قبل اقدامات لازم را انجام دهید تا موهایتان صدمه نبیند.

قبل از ورود به آب استخر، موها را چرب کنید و سپس از کلاه شنا نیز استفاده کنید. روغن نارگیل و وازلین برای چرب کردن موها مناسب هستند.

بهبود سلامت مو

کراتین کردن موهای مشکی و تیره

در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد. اگر موهایتان به طور طبیعی مشکی یا تیره است نیز می توانید موها را کراتینه کنید. در مورد خانم هایی که با رنگ مو، به پایه رنگ مشکی رسیده اند نیز مشکلی وجود ندارد. تنها افرادی که دکلره دارند نباید به سراغ کراتین بروند. بقیه افراد با هر رنگ مویی که دارند می توانند موها را با کراتینه بازسازی و ترمیم کنند.

حالا اما کسانی که مشکل پزشکی خاصی ندارند واجد شرایط کراتینه کردن مو هستند. برای اینکه موهایتان بعد از کراتین درمانی دچار ریزش و مشکلات دیگری نشود حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

کراتینه روی موهای مجعد

این موها به طور ذاتی خشک و شکننده هستند. با تکنیک کراتین درمانی می توان کیفیت موهای مجعد را ارتقا داد. اگرچه کراتینه و صافی به شدت پر طرفدار است اما کراتین کردن موها به منظور صافی انجام نمی شود. کراتینه یک شیوه درمانی است و برای گرفتن وز مو عالی عمل می کند. حتی می توانید فرهای مو را نیز نگهدارید ولی با کراتینه موها را ترمیم کنید. در واقع دو نوع کراتینه رایج است اولی همراه با صافی است که به کراتینه برزیلی هم معروف شده و دیگری کراتینه معمولی است که صافی به همراه ندارد.

کراتین کردن موهای تیره

باورهای غلط درباره کراتین کردن مو

برخی باورها در بین عموم شایع شده که اصلا پایه و اساس درستی ندارد. برای مثال خیلی ها تصور می کنند کراتینه به موها آسیب می رساند. اگر در یک جمع بگویید که قصد دارید موها را کراتین کنید احتمالا چندین نظر مخالف دریافت می کنید. در واقع نسبت به مضرات کراتین مو کمی زیادی غلو شده و واقعیت چیز دیگری است.

اگر کراتین تراپی را نزد یک آرایشگر آموزش دیده و متخصص انجام دهید، هیچ مشکلی برای تان پیش نمی آید. اما گاهی برای صرفه جویی در هزینه ها به یک سالن غیر حرفه ای مراجعه کنید. معمولا افراد با تجربه و حرفه ای در سالن های تخصصی مو فعالیت دارند و هزینه بیشتری هم دریافت می کنند. کراتین کردن مو یک روش درمانی و احیا مو است و در صورت انجام صحیح می تواند بسیاری از مشکلات مو را نیز برطرف کند.

اشتباه رایج دیگر در مورد تجهیزات و به خصوص اتوی مو است. حتی خیلی از همکاران هم به این موضوع اهمیت نمی دهند و با هر اتویی کراتینه انجام می دهند. عزیزان اتوی موی معمولی اصلا مناسب کراتینه نیست. یک اتوی موی نامناسب می تواند به شدت موها را تخریب کند. برای کراتین کردن از انواع اتوی موی اختصاصی و ویژه ای استفاده می شود که البته بسیار هم گران قیمت است.

اما مهم ترین و رایج ترین باور اشتباه مربوط به فرمالدئید و خطرات ناشی از کراتینه مو است. این روزها مواد کراتینه آن قدرها که تصور می شود خطرناک نیستند. برخی برندها محصولاتی را تولید کرده اند که طبق استانداردهای FDA دارای درصد مجاز از مواد است و بی خطر به حساب می آید.

کلینیک تخصصی کراتینه و احیا مو

کلینیک تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

لاین احیا سالن درویش زاده شامل بوتاکس تراپی، پلکس تراپی، ویتامینه مو، کراتینه و احیا است. این روزها اغلب خانم ها رنگ و دکلره دارند که به موها آسیب زیادی می رساند. برای این دسته عزیزان از دیگر انواع لاین احیا مو استفاده می شود. در صورتی که واجد شرایط کراتینه کردن مو نباشید هم راه های جایگزین دیگری پیشنهاد می شود.

اینجا جمعی از بهترین های حرفه احیا مو جمع شده اند تا زیبایی و سلامت را به موهای شما باز گردانند. از مواد و ترکیبات مورد استفاده گرفته تا تجهیزات سالن و اتوی مو و … همگی به صورت اختصاصی از بهترین برندها تهیه شده است. در مرکز موی سرکار خانم درویش زاده با هر نوع مویی که داشته باشید، درمان مناسب وجود دارد.

لاین احیا برای موهای خشک و دهیدراته، پف و وز، کات شده، پوک و پودر شده و …. یک درمان اختصاصی است. قبل از هر تصمیمی می توانید از مشاوره های اختصاصی استفاده کنید. این مشاوره ها به صورت کاملا رایگان ارائه می شود و هیچ پولی دریافت نخواهد شد.

4.3/5 - (6 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed