1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود؟

چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود؟

چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود؟
folder_openمقالات

کراتینه مو روشی است که در سال های اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد خیلی زیادی برای احیا و صافی موهای خودشان، از این روش استفاده می کنند تا بتوانند بهترین نتایج ممکن را کسب کنند؛ اما گاهی اوقات ممکن است براساس جنس مو، روش نگهداری یا حتی نوع انجام کراتینه، مشکلاتی برای برخی از افراد ایجاد شود که چرب شدن موها بعد از کراتینه یکی از این مشکلات است. حالا سوال اینجاست که چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود؟ اصلا دلیل چرب شدن موها چیست و چطور باید این مشکل را از بین ببریم تا موهایی سالم و زیبا داشته باشیم.

در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود؟ و در ادامه، عوامل مختلفی که باعث بروز این مشکل می شوند را بررسی کنیم تا بتوانیم به صورت ریشه ای مشکل را پیدا کنیم، سپس به شما می گوییم که چه راهکارهایی برای حل مشکل وزی موها بعد از کراتینه وجود دارند تا بتوانید در سریعترین زمان ممکن این مشکل را کاملا حل کنید.

اگر کراتینه مو را انجام داده اید و باز هم موهای شما چرب هستند یا می خواهید در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید از چرب شدن موهای خود بعد از انجام کراتینه جلوگیری کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به شما اطلاعات جالبی را در مورد این موضوع بدهیم.

دلیل چرب شدن موها پس از کراتینه

چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود؟

در حال عادی، پوست سر افراد میزان چربی متفاوتی دارد و در برخی از افراد، این چربی بیشتر و در برخی نیز کمتر است. اما در حالت عادی چون موها حالتی وز دارند، نمی توانیم خیلی چربی پوست سر را حس کنیم و به همین خاطر فکر می کنیم که پوست سر چربی خاصی ندارد.

اما بعد از کراتینه که موها کاملا صاف می شوند، ریشه موها به پوست سر نزدیک ترمی شود و این موضوع ممکن است به جذب بیشتر چربی موجود در پوست سر منجر شود و موها حالتی چرب پیدا کنند؛ بسیاری از افراد فکر می کنند که این موضوع به خاطر کراتینه است و چربی پوست سرشان به خاطر کراتینه بیشتر شده است؛ در حالی که این موضوع اشتباه است و چربی موها از قبل نیز وجود داشته است. در این حالت گاهی اوقات ممکن است موها به قدری چرب شوند که حالتی خیس پیدا کنند و افرادی که از بیرون نگاه می کنند فکر کنند موهایتان خیس هستند! چرب بودن موها باعث می شود که ظاهر فرد نامرتب شود و حس آلوده بودن موها را به دیگران منتقل کند؛ به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال راهی برای رفع چربی زیاد پوست سرشان هستند. خوشبختانه این مشکل قابل حل است و می توانید با استفاده از برخی از روش های کاربردی، در سریعترین زمان ممکن این مشکل را برطرف کنید تا بتوانید موهایتان را از حالت چربی خارج کنید.

چرا بعد از کراتینه موها چرب می شوند؟

بهترین روش ها برای حل مشکل چرب شدن موها بعد از کراتینه

در مورد قبلی گفتیم که چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود، حالا می خواهیم بررسی کنیم که چه مواردی باعث این مشکل می شوند و چطور می توانید این مشکل را با استفاده از روش های کاربردی به صورت کامل حل کنید.

برای رفع چربی زیاد موها بعد از کراتینه، راهکارهای زیر را انجام دهید:

1- شستن موها با آب گرم:

همانطور که گفتیم چربی بیش از حد پوست سر، به موها می چسبد و این موضوع باعث چرب شدن موها خواهد شد. حالا اگر موهای خودتان را با آب گرم بشویید، این کار کمک می کند که چربی ها از روی پوست سر پاک شده و از بین بروند؛ در نتیجه با شستشوی درست، موهایتان کمتر چرب شود.

البته هرگز کار شستشوی موها را با آب داغ انجام ندهید، چون این کار باعث می شود که مقداری کف روی سرتان باقی بماند که همین موضوع باعث افزایش چربی پوست سرتان خواهد شد!

2- استفاده از شامپوهای کنترل کننده چربی:

برخی از شامپوها وجود دارند که باعث تنظیم چربی پوست سر می شوند و کمک می کنند که میزان چربی های پوست سر خود را کنترل کنید. به همین خاطر در صورت بیش از حد بودن چربی پوست سر، می توانید از چنین شامپوهایی استفاده کنید.

سعی کنید متناسب با پوست سر و موهای خودتان، بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید و شامپوهای معتبر از برندهای خوب را تهیه کنید تا بتوانند بهترین نتیجه را روی کنترل چربی موهای شما داشته باشند.

3- پرهیز از نرم کننده و ماسک مو برای پوست سر:

گاهی اوقات استفاده نادرست از نرم کننده ها و ماسک مو ها ، باعث می شود که چربی موهای شما افزایش پیدا کند و همین موضوع باعث چرب شدن موها بعد از کراتینه خواهد شد.

به همین خاطر اگر در حال حاضر از نرم کننده یا ماسک مو استفاده می کنید، توصیه می کنیم که هنگام استفاده از نرم کننده ها و ماسک موها دقت کنید که به پوست سر نزنید، نرم کننده و ماسک مو برای ساقه مو کاربرد دارند نه پوست سر.

برای خرید بهترین نرم کننده های موجود در بازار کلیک کنید

4- استفاده از اسکراب مو:

روش دیگری که بسیار توصیه میشود جهت کنترل چربی پوست کف سر، استفاده از اسکراب پوست کف سر میباشد. اسکراب پوست کف سر با پاکسازی و لایه برداری چربی و سموم و آلودگی کف سر بسیار تاثیرگذار است در کنترل چربی کف سر.

5- انجام درست کراتینه:

کراتینه دارای موادی شیمیایی است که این مواد واکنش هایی را ایجاد می کنند و در نتیجه به صاف شدن و احیا موهای شما کمک می کنند. حالا اگر انجام مراحل کراتینه به درستی انجام نشود و مواد خیلی نزدیک پوست سر باشند، به مشکل چرب شدن پوست سر دچار خواهید شد.

آرایشگرهای حرفه ای خوب می دانند که برای انجام کراتینه باید به اندازه مناسبی مواد را از پوست سر فاصله بدهند تا مشکی برای پوست سر ایجاد نشود؛اما ممکن است آرایشگرهای تازه کار به خوبی با این موضوع آشنا نباشند و مراحل کراتینه موها را به درستی برای شما انجام ندهند.

6- نشستن موها:

افرادی که خیلی کم و دیر به دیر حمام می روند، معمولا پوست سر بسیار چربی دارند و این موضوع باعث می شود که موهای آنها نیز کاملا چرب شود و حالت مناسبی نداشته باشد.

برای جلوگیری از این موضوع باید بدانید که بعد از کراتینه، به صورت مناسب حمام کنید و موهای خود را بشویید و فاصله حمام رفتن خودتان را نزدیک تر کنید تا بتوانید از چرب شدن بیش از حد پوست سر و جذب آلودگی در آن جلوگیری کنید.

این کار هم کمک می کند که پوست سر و موهایتان تمیز تر باشند و سلامتی بیشتری داشته باشند و هم باعث می شود که بتوانید میزان چربی پوست سر را کنترل کنید و از چرب شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.

7- استفاده از مواد بی کیفیت کراتینه:

استفاده از مواد کراتینه بی کیفیت، یکی از دلایل مهمی است که باعث چرب شدن موها بعد از کراتینه می شود. به همین خاطر ما همیشه توصیه می کنیم که برای کراتینه، از بهترین مواد ممکن با بهترین برند استفاده کنید تا بتوانید هم نتیجه مناسبی دریافت کنید و هم مشکلی بعد از کراتینه برای موهایتان ایجاد نشود.

اگر خودتان اقدام به تهیه مواد کراتینه می کنید، حتما با تحقیق کافی سعی کنید بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید و اگر آرایشگر این کار را برایتان انجام می دهد، از او بخواهید مواد باکیفیت و درجه یک را برای شما استفاده کند تا بتوانید کراتینه ای اثربخش و فوق العاده را تجربه کنید.

در سالن مو سعیده درویش زاده، تمام کارهای مربوط به کراتینه و احیای مو با استفاده از بهترین مواد خارجی و درجه یک انجام می شود و تمام مراحل کراتینه مو توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام می شود تا موهایی سالم تر و زیباتر داشته باشید.

چرب شدن موها بعد از کراتینه

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود و گفتیم که اصلا دلیل اصلی چرب شدن موها نزدیک شدن تارهای مو به پوست سر است که باعث انتقال چربی از پوست سر به تارهای مو می شود.

در ادامه بررسی کردیم که چه راه حل هایی برای حل این مشکل وجود دارند و چطور می توانید از چرب شدن بیش از حد موهای خودتان بعد از کراتینه جلوگیری کنید تا موهایی سالم تر و زیباتر داشته باشید. در صورتی که شما کارهای مربوط به کراتینه و صافی موهای خود را در سالن مو سعیده درویش زاده انجام دهید، تکنیک های موثر برای مراقبت از موها بعد از کراتینه را یاد می گیرید و می توانید مدت زمان طولانی از صافی و سلامتی موهای خود لذت ببرید. برای رزرو نوبت کراتینه و احیای موهای خود، همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید جواب سوال چرا بعد از کراتینه مو چرب میشود را پیدا کنید و با استفاده از روش های گفته شده، به خوبی این مشکل را برطرف کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed