1. خانه
 2. مقالات
 3. 3 ترفند فوق العاده برای درمان موخوره

3 ترفند فوق العاده برای درمان موخوره

3 ترفند فوق العاده برای درمان موخوره

 1. خانه
 2. مقالات
 3. 3 ترفند فوق العاده برای درمان موخوره
نحوه درمان موخوره
folder_openمقالات

وقتی موها را کوتاه می کنید برای مدتی از شر موخوره ها خلاص هستید اما خیلی زود دوباره همان ماجرا تکرار می شود. بسیاری از خانم ها مدام با مشکل موخوره روبرو هستند و حاضرند برای درمان موخوره مبالغ هنگفتی هزینه کنند. موهای درگیر موخوره شکسته شده و می ریزند. بعد از کوتاه کردن موها همه قسمت های آسیب دیده و دو شاخ شده مو، از بین می رود. اما این مشکل باید ریشه ای حل شود.

کوتاه کردن موها درمان مقطعی موخوره است اما تا زمانی که علل ایجاد موخوره مشخص و برطرف نشود، مشکل به حال خود باقی است. حتی بسیاری از آقایان نیز با انواع موخوره درگیر هستند. در اغلب موارد موی آقایان به طور ماهیانه کوتاه می شود و به ندرت موخوره می گیرد اما ریش ها در معرض خطر هستند. موخوره ریش کابوس مردانی است که قبلا به آن دچار شده اند. علاوه بر موی سر، ابروها و ریش هم دچار موخوره می شوند.

 موخوره در کودکان نیز ایجاد می شود و به موها صدمات شدید می رساند. درمان موخوره کار ساده ای نیست و در برخی اوقات حتی غیر ممکن است. در این بیماری ابتدا انتهای تارهای مو به دو شاخ تقسیم می شوند و در نهایت کل ساقه مو درگیر می شود.

کوتاه کردن انتهای مو

موخوره چگونه به وجود می آید؟

موخوره موجب پف و وز مو می شود و حجم موها را کم نشان می دهد. 70% علل موخوره عوامل بیرونی هستند که به راحتی می توانید آن را کنترل کنید. در اغلب موارد این خود شما هستید که ندانسته به محیط را برای موخوره فراهم کرده اید. شیوع موخوره بسیار زیاد است و شرکت های بهداشتی آرایشی نیز انواع شامپو و سرم و …. را برای از بین بردن موخوره تولید کرده اند. اما تا وقتی علل ایجاد موخوره را ندانید نمی توانید راه درمان واقعی را تشخیص دهید. برخی از مهم ترین موارد که در ایجاد موخوره ها نقش دارند این ها هستند:

 • چنگ زدن به موها در حین شستشو
 • شامپوهای با درصد قلیایی بالا
 • شانه زدن به موهای خیس
 • خشک کردن موها با سشوار و اتوی مو
 • رنگ کردن موها به طور دائم
 • دکلره کردن مو
 • سوء تغذیه

انواع موخوره

انواع موخوره

راه های زیادی برای درمان موخوره پیشنهاد می شود. برخی از روش ها با طب سنتی و برخی دیگر مطابق با پزشکی نوین است. به طور کلی درمان موثر بستگی به نوع و شکل ظاهری آن دارد. هر چقدر زمان زیادتری از ایجاد موخوره گذشته باشد، میزان پیشروی آن نیز بیشتر است. وقتی نوک موها چند سری می شود این به دلیل شکافی است که در انتهای مو به وجود آمده است. با قیچی می توانید نوک مو را کوتاه کرده و یا موخوره گیری کنید. اما این تنها روند درمان را کمی به تاخیر می اندازد. برخی از رایج ترین انواع موخوره این ها هستند:

 • موخوره معمولی
 • موخوره جزئی
 • آسیب درختی
 • موخوره چنگالی
 • شکاف شمع گوه
 • موخوره گره ای

با شناسایی نوع موخوره می توان به علل به وجود آورنده آن، آگاه شد. در این صورت با حذف موارد آسیب رسان به طور قطع موخوره ها هم درمان می شوند. بیشتری فراوانی در موخوره معمولی دیده می شود. این ساده ترین نوع موخوره است که در آن نوک تارهای مو به دو بخش تقسیم شده است. هر کدام از این قسمت ها ضخامت کمتری دارند و خیلی زود دچار شکستگی می شوند. اگر رشد ریشه مو ندارید اما قد مو بلند نمی شود، علتش وجود موخوره در انتهای مو است.

نحوه درمان موخوره

راه های پیشگیری و درمان موخوره

موخوره در اغلب موارد قابل پیشگیری است. موهای خشک مستعد موخوره هستند. همه عوامل فیزیکی در محیط می توانند موها را خشک و دهیدراته کنند. حتی گرما و سرمای زیاد هوا نیز بر روی سلامت موها تاثیر دارد. برای اینکه موها همیشه سالم، شاداب و درخشان باشد یک روتین مراقبت از مو کامل داشته باشید. سبک زندگی و تغذیه خود را تغییر دهید. خودداری از برخی کارها می تواند امکان ابتلا به موخوره را کاهش دهد از جمله این موارد:

 • از محکم بستن موها خودداری کنید
 • استفاده از اتوی مو و سشوار را کاهش دهید
 • هر گونه تحریک فیزیکی موها ممنوع است
 • از شامپوهای ملایم و دارای درجه قلیایی کمتر استفاده کنید
 • از شانه زدن به موهای خیس و مرطوب خودداری کنید
 • در طول روز آب و مواد غذایی حاوی ویتامین مصرف کنید
 • فاصله بین رنگ و دکلره موها را افزایش دهید

علت اصلی موخوره

راه های درمان موخوره

موخوره یک آسیب جدی است و دیگر هرگز موی درگیر به حالت قبل بر نمی گردد. اگر تعداد موخوره ها کم است می توانید با قیچی، موخوره گیری کنید. در صورتی که بخش وسیعی از تارهای مو به موخوره مبتلا شده است، چاره ای جز کوتاه کردن مو ندارید. با قطع کردن موها از بالای موخوره، لطف بزرگی به موهای سالم خود می کنید. با این کار موخوره ها حذف می شوند و باید کاری کنید که دیگر هرگز، به این مشکل دچار نشوید. در ادامه 3 راه ساده برای درمان موخوره پیشنهاد شده است. با این ترفند دیگر هرگز موخوره سراغ موهایتان نخواهد آمد.

1-استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب با جنس موها

این روزها انواع شامپو با کارایی متفاوت نیز تولید شده است. یک نوع شامپوی با کیفیت و خوب را خریداری کنید زیرا واقعا ارزشش را دارد. این کار حتی می تواند از خشک شدن موهای شما هم جلوگیری کند. وقتی موها دارای رطوبت کافی باشند دیگر با خشکی و وز و مورخوه مواجه می شوند. بهترین شامپوها، محصولاتی هستند که حاوی مواد ترمیم کننده، آبرسان و تغذیه کننده مو هستند. شامپو پروتئینه و ویتامینه انتخاب خوبی است.

در صورتی که شامپو حاوی مواد نرم کننده نیست حتما از یک محصول مناسب برای نرم کردن موها استفاده کنید. موقع شستن به موهای خود چنگ نزنید زیرا این کار باعث گره خوردن موها و شکستگی مو می شود. موها را به آرامی شسته و با آب ولرم آبکشی کنید. از کشیدن حوله روی ساقه مو خودداری کنید و تا زمانی که موها کامل خشک نشده، آن را شانه نزنید.

در بیشتر مواقع اجازه دهید تا موها در هوای آزاد و به صورت طبیعی خشک شود. با این کارها موخوره ها از بین نمی روند اما بعد از این دیگر دچار موخوره نمی شوید.

کوتاه کردن موهای وز

2- از ماسک مو استفاده کنید

پس از درمان موخوره حتما باید به موهای خود توجه بیشتری داشته باشید. معمولا افرادی که یک بار با این مشکل روبرو شده اند بارها دچار موخوره می شوند. ماسک مو یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای تغذیه و مراقبت اصولی از مو است. می توانید این ماسک ها را به صورت آماده از لوازم آرایشی ها تهیه کنید.

پس از شستن موها آب اضافی مو را بگیرید. سپس ماسک مو را طبق برچسب روی قوطی بر روی موها بمالید. کلاه دوش را روی سرتان بگذارید و یک ربع تا بیست دقیقه صبر کنید. بیشتر از این زمان ماسک روی موها باقی نماند زیرا امکان شکستن تارهای مو هست. این به دلیل وجود مواد پروتئینی در ترکیبات ماسک مو است.

ماسک موهایی که دارای خاصیت ترمیم کنندگی عمیق مو هستند را استفاده کنید.

3- سرم مو برای درمان موخوره عالی است

هفته ای یک بار با سرم مو انتهای ساقه مو را تقویت کنید. در ترکیبات انواع سرم مو عصاره هایی از روغن آرگان، نارگیل و … وجود دارد. این مواد خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی قوی دارند و از خشک شدن موها جلوگیری می کنند. به این ترتیب موها نرم تر شده و گره مو از بین می برد. بعد از این کار دیگری اثری از پف و وز مو هم باقی نمی ماند.

این 3 روش تضمین کننده سلامت و درخشندگی موهایتان است. برای اینکه در آینده موها دچار موخوره نشوند لازم است مواد مغذی مصرف کنید. کیفیت تغذیه به طور مستقیم روی سلامت موها تاثیر دارد. از موادی مصرف کنید که ویتامین ها، املاح و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کنند.

مکمل های حاوی سیستین نیز در ترمیم موهای آسیب دیده نقش مهمی دارد. با مصرف مکمل ها می توانید ریشه مو را تقویت کنید تا موهایی سالم رشد کنند. اگر به وضعیت غذایی خود اهمیت ندارید قبل از همه پوست و مو این کمبود را نشان می دهند.

درمان موهای آسیب دیده

کلینیک تخصصی زیبایی و احیا مو سعیده درویش زاده

آیا موخوره کلافه تان کرده است؟ در این سالن انواع تراپی های مو با استفاده از مواد حاوی ذرات نانو انجام می شود. این ذرات دارای ابعاد بسیار کوچک تری هستند و به عمق مو نفوذ می کنند. نتیجه اینکه همه نیازهای مو برطرف می شود و دیگر خبری از پف و وز و آسیب های مو نیست. اگر مدام دچار موخوره می شود و در حسرت موهای سالم و شاداب هستید با ما تماس بگیرید.

آرایشگرتان قبل از شروع احیا مو، می تواند عملیات موخوره گیری را انجام دهد. این کار بدون کوتاه کردن موها بوده و تنها موخوره ها از ساقه حذف می شوند. نتیجه کار عالی است و بعد از کراتینه و احیا دیگر اثری از آسیب های احتمالی مو باقی نمی ماند. برای موهای دکلره شده پلکس و تراپی هم زمان انجام می شود.

قبل از شروع به هر درمانی می توانید از مشاوره تخصصی و رایگان متخصصین مجموعه استفاده کنید. کلیه مشاوره ها به صورت فردی و با توجه به نوع مو و میزان آسیب، ارائه می شود. با توجه به شلوغی سالن در این ایام، از قبل هماهنگ کنید.

4.6/5 - (7 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed