1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 راه ساده برای جلوگیری از آسیب و درمان موهای فر

7 راه ساده برای جلوگیری از آسیب و درمان موهای فر

7 راه ساده برای جلوگیری از آسیب و درمان موهای فر

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 راه ساده برای جلوگیری از آسیب و درمان موهای فر
ترمیم موهای فر
folder_openمقالات

درصد کمی از افراد دارای موهای فر طبیعی هستند. برای خیلی ها داشتن فرهای زیبای طبیعی، یک رویا است و حداقل برای یک بار هم که شده، دوست دارند فر مو را امتحان کنند. مو فرفری ها هم دو دسته اند گروهی که با این موهای پیچ در پیچ، حس خاص بودن دارند و عده ای که از فرهای در هم پیچیده، حس خوبی ندارند.  فرفری های عزیز، موهای فر زیبا و جذاب شما نیاز به مراقبت بیشتری دارند اگرنه خیلی زود خشک و وز می شوند. برای ترمیم و درمان موهای فر می توانید از آرایشگرتان کمک بگیرید.

البته اگر هنوز میزان آسیب به مو خیلی زیاد نیست، با مراقبت های خاص در منزل هم به نتیجه می رسید. هر چه زودتر اقدام کنید سریع تر به نتیجه می رسید. بی توجهی به موهای فر مساوی با پف و وز و موخوره و خشکی بیش از حد ساقه مو است. در این صورت موها به هم گره می خورد، خرد می شود و در نهایت هم ریزش مو در انتظارتان است. اگر در حال حاضر موهای شما پر از موخوره است ابتدا موخوره ها باید کوتاه شود. سپس با این ترفندهای ساده و ارزان می توانید کار درمان موهای فر را خودتان انجام دهید.

روش های ترمیم موهای فر

راه های جلوگیری از آسیب و درمان موهای فر

مو فرفری های جذاب، خیلی ها در حسرت داشتن موهایی پر پشت و براق و فر هستند. شما موهای خاصی دارید که البته نگهداری از آن گاهی خسته کننده است. این موها به طور ذاتی مستعد خشک شدن و موخوره هستند. نیازی نیست موهای خود را خیلی کوتاه کنید تا از موخوره در امان باشید. حتی می توانید موهایی بلند با پیچ و تاب های جذابی هم داشته باشید.

برای اینکه موخوره به کلی موهای شما را از بین نبرد، هر 3 ماه یک بار کمی از انتهای مو را کوتاه کنید. به این ترتیب دیگر نگران آسیب های ناشی از موخوره نیستید. در ادامه با ما همراه باشید تا با کمترین دردسر، موها را همیشه شاداب و نرم و براق نگه دارید.

1- اهمیت شانه زدن موهای فر

توجه داشته باشید که هرگز موهای فر و مجعد خود را از بالا به پایین شانه نزنید. اگر موهای بلندی دارید، یک قسمت از ساقه مو را در دست نگه داشته و از انتهای مو به آرامی موها را شانه بزنید. احتمالا برس جوابگوی موهای فر و پر پشت تان نیست اما با یک شانه دندانه درشت به راحتی موها مرتب می شوند. اگر قسمتی از مو گره خورده، با حوصله ابتدا گره را باز کنید و بعد با شانه موها را مرتب کنید.

برای مراقبت بیشتر و درمان موهای فر پیشنهاد می شود شانه را کنار بگذارید و از انگشتان دست کمک بگیرید. در واقع موهای فر نیازی به شانه ندارند زیرا با انگشتان خود هم می توانید فرها را مرتب کنید.

ترفند آناناس برای مو

2-جلوگیری از آسیب به مو با ترفند آناناس

برای داشتن فرهای باز و زیبا از «ترفند آناناس» استفاده کنید! شب ها از این ترفند استفاده کنید تا نیازی به ترمیم موهای فر نداشته باشید. قبل از خواب موهای خود را در بالای سرتان جمع کنید. موها را نکشید و سفت نبندید. موی شما نباید تحت فشار یا کشش باشد. تمام حلقه های مو را بالای سر به حالت شل و راحت جمع کنید.

حالا دیگر با هر بار حرکت سرتان روی بالش، فرها به هم گره نمی خورد. وقتی صبح موها را باز می کنید خیلی شیک و مرتب هستند و اصلا پف و وز نمی شوند. یک بار امتحان کنید عاشق این ترفند خواهید شد. این ساده ترین راه درمان موهای فر و جلوگیری از آسیب به موها است.

3-ترمیم انتهای ساقه موهای فر

این قسمت از مو، بیشتر در معرض عوامل محیطی و مواد شیمیایی بوده است. در همه افراد نوک ساقه مو خشک تر از بقیه قسمت های مو است اما در مو فرفری ها این قضیه خیلی بیشتر دیده می شود. برای درمان موهای فر از همین قسمت اقدام کنید. استفاده از نرم کننده پس از شامپو زدن موها خیلی تاثیر دارد. نرم کننده را حتما روی ساقه مو بزنید و به طور اختصاصی روی انتهای مو مالش دهید. از مصرف نرم کننده ها روی کف سر خودداری کند زیرا ریزش مو را تشدید می کند.

پس از شستشو و خشک کردن موها هم می توانید از سرم مو استفاده کنید. سرم و محصولات مو را مستقیم به موها نزنید. مقداری از آن را در کف دست ریخته و با انگشتان سرم مو را به همه قسمت های مو بمالید.

دیسپانسر مو چیست؟

 

4-درمان موهای فر با دیسپانسر

دیسپانسر سشوار برای هر خانم مو فرفری، ضروری است.دیسپانسر یک وسیله جانبی است که بر روی خروجی هوای سشوار نصب می شود با کمک یک دیسپانسر و کمی صبر و حوصله می توانید فرهایی زیبا و جذاب داشته باشید. سشوار کشیدن که برای فرهای مو سم است و موجب می شود تا خشکی و آسیب به مو بسیار بیشتر شود.

در مقایسه با خشک شدن مو در هوای آزاد، دیسپانسر بسیار بهتر است. این وسیله از وز و پف مو جلوگیری می کند. بهتر است پس از شستشوی موها و گرفتن آب اضافی مو، از دیسپانسر استفاده کنید. به این ترتیب بهتر نتیجه می گیرید. موها را به چند قسمت تقسیم کنید و هر بخش را جداگانه در دیسپانسر قرار دهید به همین راحتی حلقه های فر به زیبایی شکل می گیرد.

5- شستشوی موهای فر

خیلی از خانم ها به عواقب شستن زیاد از حد موها آشنا هستند. این باعث شده تا استفاده از شامپوی خشک مو هر روز بیشتر شود. این ترفند خوبی است و می توانید در فاصله بین دو حمام از آن استفاده کنید. به خصوص برای مو فرفری ها استفاده از شامپوی خشک به جای شستشو با آب اهمیت دارد.

اما این دلیل نمی شود که موها را دیر به دیر بشویید. هر چقدر که موهای شما خشک و وز باشد حداقل یک بار به طور کامل موها را با شامپوی مخصوص شستشو دهید. استفاده زیاد و طولانی از شامپوی خشک می تواند اوضاع موها را از این که هست بدتر کند. هفته ای یک بار موها را با شامپو بشویید و از نرم کننده مو استفاده کنید. حداکثر یک تا دو بار هم استفاده از شامپو خشک بلامانع است.

 

رفع خشکی و وز مو

6- درمان موهای فر با روغن نارگیل

موهای فر نسبت به شوینده ها حساسیت بیشتری دارند و خیلی زود خشک و وز می شوند. با روغن نارگیل می توانید این مشکل را برطرف کنید. نیم تا یک ساعت قبل از حمام، مقدار زیادی روغن نارگیل را روی موهای خشک خود بمالید. دست و دل باز باشید و کلی روغن نارگیل به موها بزنید. سپس موها را جمع کنید تا گرمای روغن حفظ شود. اگر از قبل روغن را کمی گرم کنید نتیجه بهتری می گیرید.

با استفاده از کلاه پلاستیکی موها را بپوشانید به این ترتیب روغن به ساقه مو نفوذ می کند و مانع از دست رفتن رطوبت مو می شود. این یک ترفند ساده و ارزان قیمت است اما از نتیجه شگفت زده خواهید شد. بعد از نیم ساعت تا یک ساعت هم می توانید موها را به روش معمول بشویید. یک دست شامپو زدن برای موهای فر کافی است و نیازی نیست از شامپوی خیلی بیشتری استفاده کنید. این کار را می توانید قبل از هر بار شستشوی مو انجام دهید و هیچ آسیبی به مو وارد نمی شود.

قبل و بعد از درمان

7-ماسک مو برای جلوگیری از آسیب به موها

برای داشتن موهای فر و براق به هر طریقی که می توانید موها را تقویت کنید. جنس موی فر معمولا خشک است و اکثر خانم ها و دختر خانم های جوان سعی دارند تا با نرم کننده مو، خشکی آن را کاهش دهند. این کار تا حدودی توصیه می شود ولی کارهای موثرتری هم وجود دارد که نرمی موهای شما را تامین می کند.

انواع ماسک مو  برای حفظ طراوت و رطوبت مو ضروری است. اگر موهایی خیلی خشک و آسیب دیده دارید از ماسک های رطوبت رسان استفاده کنید. ماسک موی آماده و خانگی هر دو نوع برای این کار مناسب هستند. اگر از ماسک موهای آماده استفاده می کنید حتما برچسب روی قوطی را مطالعه کنید و طبق دستورالعمل شرکت سازنده، از آن استفاده کنید.

برای درمان موهای فر  ماسک موها را می توانید حتی شب تا صبح نیز روی موها استفاده کنید. به خصوص ماسک موی خانگی برای این کار مناسب است و با طولانی شدن زمان، هیچ آسیبی به مو وارد نمی شود.

ترمیم موهای فر و وز

درمان موهای آسیب دیده در سالن سعیده درویش زاده

بازسازی و احیا موهای آسیب دیده در بهترین مرکز ترمیم موی کشور را با ما تجربه کنید. همه تجارب ناخوشایند گذشته را فراموش کنید. وقتی برای اولین بار وارد سالن می شوید بدون تردید به شگفت زده خواهید شد. اینجا کلینیک احیا مو درویش زاده است که در 3 طبقه مجزا خدمات مورد نیاز مراجعه کنندگان را ارائه می دهد. 25 لاین کراتینه و احیا به همراه انواع تراپی مو با مواد نانو، تنها بخشی از خدمات کلینیک است.

علاوه بر کارهای روتین رنگ و مش و انواع هایلایت و بالیاژ مو، آمبره و سامبره و …. کلی خدمات تخصصی بازسازی مو دریافت می کنید. این سرویس ها شامل: کراتینه و احیا مو، نانو بوتاکس مو، پروتئین تراپی، صافی دائم مو، آگاو تراپی،پلکس و اولاپلکس مو و …..

لاین آموزش کلینیک برای علاقمندان به فراگیری تخصصی فنون احیا مو، فعالیت دارد. برای اطلاع از زمان دوره ها و تخفیف ها پیج را دنبال کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed