1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا بعد از کراتینه مو وز میشود؟

چرا بعد از کراتینه مو وز میشود؟

چرا بعد از کراتینه مو وز میشود؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا بعد از کراتینه مو وز میشود؟
folder_openمقالات

داشتن موهای سالم و زیبا، تاثیر زیادی روی زیبایی چهره و جذابیت ظاهری ما می گذارد؛ به همین دلیل باید به بهترین شکل ممکن از موهای خود نگهداری کنیم تا موهایی سالم، زیبا و شاداب داشته باشیم. روش های زیادی برای مراقبت از موها به وجود آمده اند که یکی از بهترین روش ها برای احیا و صافی موها، کراتینه مو است. در ایران هم کراتینه مو به یکی از پرطرفدارترین روشها برای احیای تارهای مو و تقویت آنها تبدیل شده است. اما سوالی که ممکن است برخی از افراد بعد از کراتینه با آن مواجه شود، این است که چرا بعد از کراتینه مو وز میشود؟ چه عواملی باعث وز شدن موها می شوند؟

از آنجایی که بسیاری از افراد، کراتینه را با هدف صاف شدن و ابریشمی شدن موهای خود انجام می دهند، دوست دارند به مدت طولانی شاهد صاف و لخت بودن موهایشان باشند؛ به همین دلیل است که وز شدن موها بعد از کراتینه، اتفاقی ناراحت کننده است که به دلایل خاصی اتفاق می افتد. در این نوشته می خواهیم بررسی کنیم که چرا گاهی اوقات بعد از انجام کراتینه، موها وز می شوند و با چه راهکارهایی می توانیم این مشکل را حل کنیم و وزی موهای خودمان را از بین ببریم؟

در این مقاله، دلایل وز شدن موها بعد از کراتینه را به شما توضیح خواهیم داد و راهکارهای رفع وزی مو را به شما یاد می دهیم تا در صورت مواجه شدن با این مشکل، بتوانید سریعا و به راحتی آن را از بین ببرید و موهایی سالم و شاداب داشته باشید.

اگر به صورت منظم کراتینه مو را انجام می دهید و می خواهید از وز شدن موها بعد از کراتینه پیشگیری کنید، در این نوشته با ما همراه باشید تا همواره موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

چرا بعد از کراتینه مو وز میشود؟

در ادامه عوامل تاثیرگذار در وزی موها را به شما توضیح خواهیم داد.

دلایل زیر، مانع از صاف و ابریشمی شدن موهای شما بعد از کراتینه می شود:

1- استفاده از مواد بی کیفیت کراتینه:

یکی از مهمترین مراحل در انجام کراتینه، انتخاب درست مواد کراتینه است. با استفاده از مواد باکیفیت و درجه یک، می توان تکنیک کراتینه را به خوبی روی موها انجام داد و مواد کراتینه را به درستی روی موها چسباند. بسیاری از افرادی که با مواد مرغوب و باکیفیت کراتینه آشنایی ندارند، اقدام به خرید مواد ارزان و بی کیفیت می کنند و به همین خاطر نمی توانند کراتینه مو را به صورت اصولی و درست انجام دهند. 

انتخاب مواد ارزان برای کراتینه، باعث آسیب دیدگی شدید به موها می شود و مشکلات زیادی را برای موها ایجاد می کند. به همین دلیل اگر قصد انجام کراتینه مو  را دارید، حتما از بهترین برندها و باکیفیت ترین مواد کراتینه استفاده کنید تا موهای شما آسیب نبینند. کراتینه کردن مو تکنیکی کاملا تخصصی است که علاوه بر استفاده از مواد با کیفیت و اورجینال حتما باید توسط افراد دوره دیده و متخصص انجام شود. 

2- مهارت پایین آرایشگر:

کراتینه مو مراحلی دارد که برخی از این مراحل مانند موادگذاری و فعال سازی مواد، به تخصص بالایی نیاز دارند و اگر آرایشگر شما از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است که نتواند به خوبی موهای شما را کراتینه کند؛ در نتیجه موهای شما به خوبی مواد کراتینه را جذب نکرده و حالت صاف و ابریشمی پیدا نمی کنند. به همین دلیل انتخاب آرایشگری که قرار است کار کراتینه را برایتان انجام دهد اهمیت بالایی دارد. سعی کنید که برای انتخاب کراتین کار مناسب زمان کافی را اختصاص دهید و به خوبی تحقیق کنید تا بتوانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

برای انتخاب آرایشگر حتما عکس های نمونه کار شخص موردنظر را ببینید و حتی در صورتی که نیاز بود با مشتریان قبلی او نیز صحبت کنید تا بتوانید میزان رضایت آنها را متوجه شوید و انتخاب خوبی داشته باشید.

یکی از بهترین سالن های کراتینه در تهران، سالن مو سعیده درویش زاده است که تمام تکنیک های مربوط به کراتینه و صافی موها را با استفاده از مواد درجه یک و معتبر خارجی انجام می دهد. اگر دوست دارید بعد از کراتینه، موهایی لخت و زیبا داشته باشید، می توانید به سالن مو سعیده درویش زاده مراجعه کنید و کار کراتینه و احیای موهای خود را به تیم باتجربه و حرفه ای این سالن کراتین بسپارید. برای رزرو نوبت کراتینه خود، می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. 

3- بی توجهی به مراقب های بعد از کراتینه:

بسیاری از افرادی که کراتینه انجام می دهند، متاسفانه به مراقبت های بعد از کراتینه اهمیتی نمی دهند و به همین خاطر موهایشان شدیدا وز می شود و تاثیر کراتینه از بین می رود.

اگر برایتان سوال است که چرا بعد از کراتینه مو وز میشود، باید بگوییم یکی از مهمترین دلایل وز شدن موها، بی توجهی به مراقبت های بعد از انجام کراتینه است. رعایت نکردن این موارد باعث کاهش تاثیر کراتینه شده و ماندگاری کراتینه را کمتر می کند.

به همین خاطر توصیه می کنیم که حتما مراقبت های بعد از کراتینه را جدی بگیرید و به خوبی به موهای خودتان رسیدگی کنید و دوران قرنطینه را نیز انجام دهید تا بتوانید کراتینه ای تاثیرگذار و فوق العاده داشته باشید و حالت صاف و ابریشمی موهای خود را به مدت طولانی حفظ کنید.

4- استفاده از شامپوی نامناسب:

سولفات، ماده ای شیمیایی است که وجود آن در شامپو باعث می شود پوست سر و موها کاملا شسته شده و تمام چربی ها و آلودگی های آنها از بین برود؛ اما مشکلی که وجود دارد این است که سولفات اگرچه تمیزی مناسبی ایجاد می کند، اما باعث بروز مشکلات زیادی برای موها می شود.

به همین خاطر است که بعد از کراتینه باید از شامپوهای حاوی سولفات با درصد استاندارد استفاده کنید، چون این شامپوها هم باعث می شود که موهایتان تمیز شود و مشکلی برای موها ایجاد نشود و هم باعث می شود که مواد کراتینه روی موهای شما مدت زمان بیشتری باقی بمانند و مدت ماندگاری کراتینه بیشتر شود.

اگر پس از کراتینه از شامپوهای دارای سولفات غیر استاندارد استفاده کنید، قطعا مواد کراتینه از روی موهایتان شسته شده و از بین خواهند رفت و موهایتان به همان حالت وز قبلی باز می گردند.

5- تغذیه نکردن موها:

بعد از کراتینه نیاز است که یک روتین مراقبتی برای موهای خودتان داشته باشید تا هم بتوانید کراتینه را مدت بیشتری حفظ کنید و هم بتوانید موهایتان را به صورت طبیعی تغذیه کنید.

به همین خاطر استفاده از موادی مانند ماسک مو، باعث می شود که موهای شما تغذیه شوند و رطوبت آنها بیشتر شود تا از خشکی موها جلوگیری کنید و بتوانید موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید. عدم استفاده از ماسک مو و ویتامینه مو، می تواند منجر به وز شدن موهای شما شود.

برای خرید بهترین ماسک های تقویتی مو، کلیک کنید

6- خشک کردن نامناسب موها:

بسیاری از افراد وقتی از حمام بیرون می آیند، موهای خودشان را در حوله قرار می دهند و با حرکات سریع دست، سعی می کنند که موهایشان را ماساژ داده و خشک کنند. اما باید بدانید که این روش خشک کردن کاملا اشتباه است و مخصوصا برای موهایی که کراتینه شده اند، بسیار مضر خواهد بود.

به همین خاطر توصیه می کنیم که از روش خشک کردن اصولی برای بعد از کراتینه استفاده کنید. بهترین روش این است که آب موهایتان را بدون هیچگونه حرکت خاصی بگیرید و سپس از محافظ حرارت مو استفاده کرده و موهایتان را با باد گرم سشوار به آهستگی خشک کنید.

یادتان باشد که نباید از باد داغ استفاده کنید، چون این کار باعث وز شدن موها خواهد شد.

مراقبت از مو

جمع بندی مطالب

در این مقاله به این سوال جواب دادیم که چرا بعد از کراتینه مو وز میشود؟ سپس بررسی کردیم که مهمترین دلایل وز شدن موها بعد از کراتینه چه هستند و چطور می توانید از آنها جلوگیری کنید تا برای موها این مشکل ایجاد نشود و بتوانید موهایی صاف و ابریشمی داشته باشید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که جواب سوال چرا بعد از کراتینه مو وز میشود را پیدا کنید و بتوانید با توجه به نکات گفته شده و با رعایت کارهای لازم، از وز شدن موهای خودتان جلوگیری کنید و موهایی صاف و زیبا داشته باشید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم. 

برای تجربه کراتینه موفق، شما می توانید کارهای مربوط به کراتینه و احیای موهای خود را در سالن مو سعیده درویش زاده انجام دهید تا کار کراتینه موهای شما با استفاده از مواد باکیفیت و درجه یک همچون کلوستر پروفشنال انجام شود و بتوانید حالت صاف و ابریشمی موهای خود را به مدت طولانی حفظ کنید. برای رزرو نوبت کراتینه و احیای موهای خود، همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed