1. خانه
  2. مقالات
  3. راهنمای اجرای انواع لمینت ناخن

راهنمای اجرای انواع لمینت ناخن

راهنمای اجرای انواع لمینت ناخن

  1. خانه
  2. مقالات
  3. راهنمای اجرای انواع لمینت ناخن
انواع لمینت ناخن
folder_openمقالات

زیبایی ناخن ها یکی از مهم ترین مواردی است که خانم ها به آن توجه دارند. پدیکور و مانیکور از متداول ترین روش های مراقبت از ناخن ها است که بر روی ناخن های دست و پا انجام می شود. انواع لمینت ناخن نیز برای نگهداری از ناخن های طبیعی کاربرد زیادی دارد. لمینت همان کاور ناخن است و بر روی ناخن های طبیعی انجام می شود. اگر ناخن های شما مرتب می شکند یا ضعیف شده می توانید با کاور ناخن، استحکام آن را ازایش دهید.

لمینت ناخن یک روش ترمیمی برای افرایش مقاومت ناخن ها است و حتی در شرایطی که رنگ ناخن ها تیره شده نیز می توان از این شیوه استفاده کرد. کاور ناخن موجب افزایش ضخامت و تغییر شکل ناخن ها نمی شود. این ویژگی محبوبیت لمینت را افزایش داده است. بسیاری از خانم ها ضخیم شدن ناخن بعد از کاشت را دوست ندارند ولی با لمینت یا کاور، ظاهر طبیعی ناخن حفظ می شود. به این ترتیب ترفند لمینت کردن ناخن ها برای همه افراد می تواند مناسب باشد.

به خصوص خانم هایی که بیشتر از مواد شوینده استفاده می کنند در معرض شکستگی و آسیب به صدف ناخن هستند.  لمینت ناخن حالت محافظتی دارد و از شکستگی و آسیب به ناخن ها جلوگیری می کند.

قیمت لمینت ناخن

انواع لمینت ناخن

این روش شبیه به کاشت ناخن است اما با این تفاوت که هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند. معمولا بعد از کاشت ناخن، ضخامت روی ناخن بیشتر شده و قوس دار به نظر می رسد. در لمینت این مشکل وجود دارد و تغییری در ضخامت یا قوس ناخن ها ایجاد نمی شود. بدون تردید ظاهر لمینت خیلی طبیعی تر از کاشت ناخن است. در این روش، مواد به صورت لایه های بسیار نازک بر روی ناخن قرار می گیرند در نتیجه ناخن ها قوس طبیعی تری دارند.

لمینت ناخن دارای انواع زیادی است که در این مطلب به 3 مورد از رایج ترین شیوه های کاور ناخن پرداخته شده است. البته انواع طرح های متنوعی با لمینت روی ناخن ها کار می شود که برای هر نوع سلیقه ای عالی است. اجرای طرح ها بستگی به بلندی یا کوتاهی ناخن ها دارد بعضی از طراحی ها روی ناخن های کوتاه قابل اجرا نیست. برعکس این قضیه هم صادق است. از نظر تنوع رنگی هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توانید لمینت ناخن را با طراحی و رنگ های شگفت انگیزی انجام دهید.

لمینت ناخن ژله ای

1- لمینت ناخن با لاک سرم

لمینت با سرم را می توانید علاوه بر سالن آرایشگاه، در خانه هم انجام دهید. اگر ست ترمیم ناخن را تهیه کرده اید و قبلا آموزش دیده باشید کار چندان دشواری نیست. ابتدا مرحله آماده سازی ناخن انجام شده و سپس با لاک سرم، ناخن پوشش داده می شود.

در مرحله آماده سازی انواع لمینت ناخن با سرم ابتدا، مانیکور انجام می شود. به این ترتیب شکل و فرم ناخن حالت مناسب تری پیدا می کند در این مرحله از ضد قارچ بر روی سطح ناخن استفاده می شود. ضد قارچ برای از بن بردن آلودگی های روی ناخن موثر است. برای بهبود گردش خون در ناحیه اطراف ناخن ها لازم است تا دست ها ماساژ داده شود. این کار روی رشد کوتیکول ناخن نیز تاثیر دارد.

بعد از این مرحله یک لایه نازک از سرم به ناخن ها زده می شوید. چند بار این عمل را تکرار کنید و هر بار یک لایه خیلی نازک و ظریف را روی ناخن بکشید. سرم ناخن ضد قارچ است و حالت مرطوب کنندگی دارد. همچنین سرم ها در جلوگیری از کراتینه شدن ناخن ها نیز تاثیر دارند و سطح ناخن را با ویتامین پوشش می دهند.

در نهایت ناخن ها لاک سرم پوشانده می شوند. نوع لاک بستگی به ناخن ها دارد. با توجه به مشکلات ناخن ها می توان از محصولات مختلفی استفاده کرد. لاک سرم حاوی روغن و اسیدهای میوه است و برای تغذیه ناخن استفاده می شود. تا اینجا کار تمام شده و نوبت به طراحی روی لمینت ناخن است. هر طرحی را که دوست دارید روی ناخن ها با لاک اجرا کنید.

کاور ناخن قیمت

2-انواع لمینت ناخن با بیوژل

بیوژل ها در انواع متنوعی تولید شده اند و هر کدام کاربردی ویژه دارند. این مواد موجب تغذیه و بهبود کیفیت ناخن ها شده و عوارض ناخوشایندی ایجاد نمی کنند. زمان ماندگاری بیوژل  بین 14 تا 20 روز است که البته بستگی به میزان رشد ناخن ها هم دارد. در این شیوه از یک لایه ژل برای لمینت یا کاور ناخن استفاده می شود. این لایه نیز ضخامت بسیار کمی دارد و اصلا در حد کاشت ناخن نیست. ژل ارای رنگ های متنوعی است و روی سطح ناخن می چسبد اما موجب افزایش مقاومت و استحکام ناخن نمی شود.

برای خشک شدن بیوژل از دستگاه UV استفاده می شود. به سختی بتوانید ژل روی سطح ناخن را در هوای آزاد خشک کنید.  انواع لمینت ناخن با بیوژل از تکنیک هایی است که در سالن زیبایی انجام می شود. بعد از 2 دقیقه ناخن ها را از ریر لامپ بیرون آورده و مجدد این قسمت را تکرار کنید. سپس تاپ کت زده شده و دوباره دست ها زیر لامپ قرار می گیرد.

قبل از انجام لمینت ناخن با هر شیوه ای که باشد لازم است تا دست ها به خوبی شسته شود. ضد عفونی کردن ناخن ضروری است و سطح ناخن ها باید از آلودگی ها کاملا تمیز شده و با ضد قارچ، پوشش داده شود.

پس از اجرای بیوژل و خشک شدن لمینت می توانید هر رنگ لاکی را که دوست دارید روی ناخن ها اجرا کنید.

انواع لمینت ناخن با ژل

3- لمینت ناخن با موم

یکی دیگر از انواع لمینت ناخن استفاده از تکنیک موم است. این روش برای افرادی که ناخن هایی بسیار ضعیف و شکننده دارند، عالی است. در بین دختر خانم های جوان به این نوع کاور ناخن، مانیکور ژاپنی هم می گویند. این تکنیک نیز قابل اجرا در خانه و یا سالن زیبایی است. ابتدا باید وسایل مانیکور را آماده کنید و سطح ناخن ها کامل تمیز شود. این بخش برای جلوگیری از مشکلات بعدی نظیر قارچ و غیره ضروری است.

سپس از یک تکه موم بر روی ناخن استفاده می شود. برای این کار به اسفنج نیاز دارید تا سطح موم را صاف کنید. موم توسط ناخن کار به آرامی روی سطح ناخن ها مالیده می شود. سپس با ابزار مخصوص سطح موم صاف شده و لبه های اضافی و پخش شده، تنظیم می شود. پس از لمینت با موم نیز احساس سنگینی روی ناخن ندارید و قوس غیر طبیعی در ناخن ها مشاهده نمی شود.

امکان اجرای طراحی با لاک روی ناخن های کاور شده وجود دارد. از این نظر هیچ محدودیتی ندارید.

تکنیک های زیبایی دست

تفاوت انواع لمینت ناخن با ژلیش

ژلیش اصلا شباهتی با لمینت و کاور ناخن ندارد. برخی تصور می کنند که این دو در واقع یک تکنیک است. با توجه به اینکه در هر دو مورد از دستگاه UV استفاده می شود، چنین تصوری وجود دارد. ژلیش ناخن نوعی لاک است و روی ناخن های طبیعی یا کاشت قابل اجرا است. در واقع ژلیش اثر تغذیه ای و ترمیمی ندارد و تنها از جنبه زیبایی دارای اهمیت است.

انواع لمینت ناخن خاصیت تغذیه ای دارند و به منظور ترمیم ناخن انجام می شوند. برای انجام لمینت به هیچ نوع ژل پایه نیاز نیست. چندین لایه لمینت به صورت خیلی نازک روی ناخن ها اجرا می شود تا قوس طبیعی ناخن از بین نرود.

یک نکته دیگر در مورد روش پاک کردن ژلیش و لمینت است.  ریموو ژلیش کار ساده ای نیست و نمی توانید خودتان ژلیش را از روی ناخن بردارید. برای این کار باید از ناخن کارتان کمک بگیرید. اما لمینت را می توانید به سادگی بردارید. در واقع لمینت ریموو نیاز ندارد. با کمک یک سوهان و کمی استون می توانید به آرامی لمینت را بردارید.

انواع لمینت ناخن را می توان روی ناخن های کوتاه و بلند اجرا کرد. حتی کمی بلندتر کردن ناخن ها هم در این شیوه، امکان پذیر است.

زیبایی دست و ناخن ها

کلینیک تخصصی زیبایی و احیا مو سعیده درویش زاده

چیزی به نام زیبایی وجود ندارد هر چه که هست نحوه رسیدگی و مراقبت از پوست و مو و ناخن است. اگر به وضعیت ظاهری خود رسیدگی کنید بدون تردید زیبایی را تجربه خواهید کرد. در سالن حرفه ای و فوق تخصصی درویش زاده می توانید موهای خود را به طور کامل ترمیم کنید. در این کلینیک با استفاده از روش های غیر تهاجمی و بدون تزریق و جراحی و … پروسه بازسازی و احیا مو انجام می شود.

جدیدترین شیوه های احیا مو با استفاده از ذرات نانو در این مرکز انجام می شود. ترکیبات استفاده شده، بدون فرمالدئید و مواد شیمیایی مضر بوده و حاوی نانو ذرات ریز مولکولی است. نانو ذرات اندازه بسیار کوچکتری دارند و به سادگی وارد لایه های مو می شوند. اگر موهای شما زبر، خشک، خشن و وز شده با کمک یکی از روش های پیشنهادی ما، مشکل به کلی برطرف می شود.

ابتدا لازم است تا موها بررسی شود و سپس طبق نیاز مو از یک روش مناسب استفاده می شود. محبوب ترین خدمات سالن این ها هستند: کراتینه و احیا مو در 25 لاین مختلف، پلکس تراپی و اولاپلکس، نانو بوتاکس مو، پروتئین درمانی، آرگان تراپی، آگاو تراپی و ….

لطفا قبل از تشریف فرمایی، هماهنگ کنید وقت ها از قبل رزرو می شود.

4.8/5 - (11 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed