1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کراتینه مو درمان موخوره است؟

آیا کراتینه مو درمان موخوره است؟

آیا کراتینه مو درمان موخوره است؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کراتینه مو درمان موخوره است؟
folder_openمقالات

کراتینه، یکی از روشهای محبوب برای صاف کردن و احیای مو است. بعد از کراتینه کردن، فرهای ریز و درشت مو از بین می رود، ساقه های مو صاف شده و موها یکدست و صاف می شوند. اگر موهای شما در اثر استفاده از سشوار و اتوی مو سوخته باشد یا تارهای مو به دلیل زیاد رنگ و دکلره کردن ضعیف و شکننده شده است، با کراتینه کردن می توانید به ترمیم موهای آسیب دیده خود کمک کنید. یکی از سوالاتی که بسیاری از مشتریان سالن از ما می پرسند این است که آیا کراتینه موخوره را از بین می برد؟ در این نوشته می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای تقویت و ترمیم موهای خود بگیرید. از شما دعوت می کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

چرا موها دچار موخوره می شود؟

چرا موها دچار موخوره می شوند؟

قبل از هرچیزی می خواهیم به دلایل به وجود آمدن موخوره روی مو اشاره کنیم. استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو، رنگ کردن زیاد موها، استفاده از محصولات شیمیایی، تغذیه نامناسب، استرس زیاد و برخورد مو با آب شور دریا و استخر، مشکلات هورمونی و … از جمله عواملی است که باعث ایجاد موخوره می شود. زمانی که ساقه و انتهای مو بیش از حد خشک می شود، موها دچار موخوره می شوند و فرد شاهد چند شاخه ای شدن تارهای مو خواهد بود. موهایی که چند شاخه ای شده اند، بسیار ضعیف هستند و با کوچکترین فشاری از ساقه اصلی جدا می شوند. همچنین زیاد شدن موخوره در میان موها، باعث وز شدن و بدشکلی موهای فرد می شود. به همین دلیل است که هیچ کس دوست ندارد موهایش پر از موخوره باشد. زمانی که خشکی مو اتفاق می افتد، دیر یا زود مشکل موخوره آغاز می شود و سلامتی و زیبایی تارهای مو را تهدید می کند.

حالا سوال اینجاست که آیا کراتینه می تواند موخوره را درمان کند؟ آیا کراتینه موخوره را از بین می برد؟ در ادامه این مطلب با تاثیر کراتینه روی رفع موخوره ها آشنا خواهید شد.

تاثیر کراتینه روی درمان خشکی مو

خشکی و کم آبی مو، یکی از مشکلات شایع برای موها است که پیامدهای منفی زیادی مانند ریزش مو، وزی مو، موخوره، کدر و مات شدن مو و… را به دنبال دارد. در محصولات کراتینه، مقدار زیادی ترکیبات آبرسان و ویتامین وجود دارد که می تواند آب از دست رفته ساقه مو را جبران کند و باعث مرطوب شدن تارهای مو شود. در نتیجه با از بین رفتن خشکی مو، دیگر شاهد بسیاری از مشکلات ساقه مو مثل موخوره نخواهید بود. یادتان باشد موخوره هیچ راه درمانی جز کوتاهی ندارد و مواد احیا و صافی همچون کراتینه و بوتاکس مو و … با تامین رطوبت مو، عامل پیشگری کننده از ایجاد موخوره های جدید هستند. با کراتینه کردن موهای خود برای همیشه از شر موخوره راحت خواهید شد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب سالن مو معتبر و حرفه ای برای انجام کراتینه است؛ زیرا مهارت کراتین کار، مواد استفاده شده و مدت زمان قرار دادن مواد کراتینه روی مو، تاثیر مستقیمی روی نتیجه کار می گذارد. در بسیاری از موارد افراد تازه کار و کم تجربه، با اعمال حرارت زیاد اتوی مو روی ساقه موها، موهای فرد را سوزانده و خشک می کنند و این موضوع باعث شدید شدن مشکل موخوره و خشکی مو می شود. به همین دلیل در انتخاب سالن کراتینه دقت داشته باشید و برای انجام این کار، به سالن های مطمئن و درجه یک مراجعه کنید.

تاثیر کراتینه روی درمان موخوره

آیا کراتینه موخوره را از بین می برد؟

همانطور که بالاتر گفته شد: کراتینه درمان موخوره نیست! بلکه عامل پیشگیری کننده از ایجاد موخوره های جدید است زیرا در محصولات مخصوص به کراتینه مو، همانند نانوکراتین کلوسترپروفشنال مقدار زیادی مواد مرطوب کننده وجود دارد که آب کافی را به ساقه موها می رسانند و با تامین رطوبت مو مانع از خشک شدن و دوشاخه شدن مو میشوند. بهترین راه برای از بین بردن موخوره ها، نوک چینی موها و جدا کردن موخوره های مو با استفاده از قیچی است. به همین دلیل است که افراد متخصص و حرفه ای قبل از انجام کار کراتینه ابتدا موخوره ها را با قیچی از مو جدا می کنند و سپس برای کراتینه کردن مو اقدام می کنند.

زمانی که شما موهای خود را کراتینه می کنید و آب کافی را به ساقه موهای خود می رسانید، هرگز موخوره به موهای شما برنمی گردد و می توان گفت که برای همیشه از شر موخوره راحت خواهید شد.

راه های کاهش خطر خشکی مو در هنگام کراتینه کردن مو

همانطور که به شما توضیح دادیم در بعضی موارد، کراتینه کردن مو توسط افراد تازه کار و استفاده از مواد بی کیفیت باعث خشکی تارهای مو می شود که به دنبال آن، موخوره و مشکل خشکی مو پیش می آید.

اولین کاری که برای جلوگیری از خشکی مو بعد از کراتینه باید انجام دهید، دقت در انتخاب سالنی است که قصد مراجعه به آن را دارید. دقت کنید جهت انجام کار احیا و صافی مو به آرایشگاه مراجعه کنید! به سالن تخصصی مو مراجعه کنید و دیگر نگران کیفیت مواد و تخصص پرسنل نباشید. در سالن های تخصصی مو برند به دلیل اینکه تمرکز تنها روی یک لاین است نه تنها از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده میشود بلکه با بهرگیری از افراد دوره دیده و با تجربه بهترین کار ممکنه ارائه میشود. 

یک فرد متخصص و دوره دیده میداند با چه نوع اتویی و با چه درجه حرارتی کار کراتین را انجام دهد تا موهای شما بعد از کراتینه کردن خشک نشه.

مراقبت از مو پس از کراتینه

مراقبت از مو پس از کراتینه

اگر پس از انجام کراتینه مشاهده کردید که موهای شما بسیار خشک شده است، حتما از شامپوهای ملایم استفاده کنید. همچنین در انتهای شستشو، ساقه موهای خود را با ماسک مو در حمام ماساژ دهید و سپس آبکشی کنید. استفاده از کرم و اسپری رطوبت رسان مو و مرطوب نگه داشتن ساقه مو هم کمک زیادی به بهبود کیفیت تارهای مو می کند. علاوه بر اینها، استفاده از محصولات شیمیایی مانند وکس و ژل مو را به حداقل برسانید و از وسایل حرارتی مانند سشوار و اتوی مو کمتر استفاده کنید تا موهای شما بیشتر از این آسیب نبینند و خشک نشوند.

در کنار کراتینه و ویتامینه مو، با دوری کردن از محصولات شیمیایی، تقویت کردن موها و رفتار ملایم با تارهای مو، می توانید موهای سالم تر و زیباتری داشته باشید. درست است که تقویت کردن موها و ترمیم موهای آسیب دیده زمانبر است؛ اما با انجام اصول مراقبت از مو، برای همیشه موهایی سالم و زیبا و شاداب خواهید داشت.

جمع بندی مطالب

در این نوشته سعی کردیم به این پاسخ بدهیم که آیا کراتینه موخوره را از بین می برد؟ به شما توضیح دادیم که بهترین راه برای از بین بردن موخوره های فعلی، کوتاه کردن موخوره است و بعد از نوک چینی موها می توان برای کراتینه کردن مو اقدام کرد. به شما توضیح دادیم که در محصولات کراتینه، مقدار زیادی مرطوب کننده وجود دارد و به همین دلیل انجام کراتینه باعث سلامتی ساقه های مو و تامین آب موردنیاز مو می شود. با آبرسانی به تارهای مو، مشکلاتی مانند خشکی مو از بین می روند و می توان از داشتن موهای سالم و شاداب لذت برد.

همچنین به شما توضیح دادیم که بهتر است برای انجام کراتینه و صافی مو به سالن های مو مطمئن و باتجربه مراجعه کنید. سالن مو سعیده درویش زاده، یکی از بهترین سالن های کراتینه نه تنها در تهران بلکه ایران است که تکنیک های مختلف کراتینه ، احیا مو، صافی و بوتاکس مو، پروتئین تراپی  و… را با استفاده از مواد درجه یک و باکیفیت از برند کلوسترپروفشنال انجام می دهد و شما می توانید با خیال راحت کار کراتینه و صافی موهای خود را به تیم حرفه ای سعیده درویش زاده بسپارید. برای رزرو نوبت کراتینه و صافی، همین حالا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed