1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه از رنگ موی فانتزی مراقبت کنیم؟

چگونه از رنگ موی فانتزی مراقبت کنیم؟

چگونه از رنگ موی فانتزی مراقبت کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه از رنگ موی فانتزی مراقبت کنیم؟
مراقبت از رنگ موی فانتزی
folder_openمقالات

مراقبت از رنگ موی فانتزی موضوعی است که در این مطلب به آن می پردازیم. علت پرداختن به این مطلب اینست که معمولا رنگ موهای فانتزی، دوام چندانی ندارند. این رنگ های سبز و بنفش و هلویی و آبی و قرمز و …. با همه زیبایی که دارند، زود تغییر می کنند. انواع رنگ موی فانتزی از رنگ های موقت است و همانند رنگ موهای کلاسیک و طبیعی ماندگاری طولانی ندارد.

برای اینکه مدت زمان ماندگاری رنگ موی فانتزی، بیشتر شود یک سری نکات مهم وجود دارد. با رعایت باید و نبایدهای مراقبت از موی فانتزی علاوه بر موهای خوشرنگ و جذاب، در هزینه های تکرار رنگ مو نیز صرفه جویی خواهید کرد. آیا می دانید چه کارهایی به موهای رنگ شده، آسیب می رساند؟

خلاقیت در رنگ کردن موها

نحوه مراقبت از رنگ موی فانتزی

نگهداری از این موها با موهای رنگ شده عادی تفاوت زیادی ندارد. در اصل برخی موارد و نکات مهم در هر دو مورد وجود دارد. اگر سال هاست که موهای تان را رنگ می کنید حتما به خوبی راه های مراقبت از موهای رنگ شده را بلد هستید. اما طرفداران رنگ موی فانتزی از طیف سنی دختران جوان و نوجوان هستند و احتمالا تجربه زیادی در این مورد ندارند.

برای مثال رنگ صورتی، هلویی یا قرمز و آبی و سبز و بنفش را دختران جوان می پسندند ولی خانم های پا به سن گذاشته شاید رنگ موهای طبیعی و کلاسیک را بیشتر دوست داشته باشند. البته از همه گروه های سنی و حتی جنس مخالف هم، نمونه های موهای رنگ شده با رنگ های خاص دیده می شود. به هر حال اگر به تازگی موهایتان را رنگ کرده اید و می خواهید دوام رنگ مو را بیشتر کنید با ما همراه باشید.

نکات مهم در استفاده از رنگ موهای فانتزی

راه های افزایش ماندگاری رنگ موها

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که رنگ موی فانتزی اساسا دوام کمتری از سایر رنگ موها دارد. با استفاده از گچ مو می توان رنگ های خاص و خلاقانه ای را روی موها اجرا کرد. این رنگ ها اصلا دوام ندارند و با اولین شستشو، به طور کامل پاک می شوند. رنگ های ماژیکی، گچی و نمونه هایی از این نوع همگی موقت هستند و با شسته شدن، پاک می شوند.

اما رنگ موهای شیمیایی فانتزی مثل بقیه رنگ موها هستند و با استحمام و شستشو از بین نمی روند. اگرچه دوام این رنگ موها بیشتر از رنگ موی گچی و ماژیکی است اما همچنان انتظار زیادی نداشته باشید. هر بار که موها را می شویید مقداری از رنگ موها هم به همراه شامپو از روی موها پاک می شود.

فرمولاسیون شیمیایی رنگ موهای شیمیایی طوری است که ذاتا دوام کمتری دارند. به طور مشخص و بین 4 تا 6 بار شستشو، دیگر اثری از رنگ مو باقی نمی ماند. البته در این بین می توانید با برخی ملاحظات، ماندگاری رنگ مو را افزایش دهید. مراقبت از رنگ موی فانتزی یعنی اینکه حداکثر دوام رنگ بر روی موها حفظ شود. در ایده آل ترین حالت این زمان در حد رنگ موهای معمولی، طولانی نخواهد شد. بنابراین از قبل تکلیف تان را با خودتان روشن کنید و انتظار معقولانه تری داشته باشید.

نحوه مراقبت از رنگ موی فانتزی

نکات مهم در مراقبت از رنگ موی فانتزی

آیا اسم رنگ موی پاستیلی را شنیده اید؟ رنگ موی هولوگرافیک را چطور؟ در این مورد چیزی می دانید؟ همه این رنگ ها فانتزی هستند. رنگ های هولوگرافیک به صورت ترکیبی کار می شوند و ظاهر بسیار جذاب و چشم نوازی دارند. در تصویر بالا نمونه ای از این رنگ های خلاقانه را می بینید که زیبایی فوق العاده ای دارد.

رنگ موی پاستیلی هم در واقع همین رنگ موی فانتزی است که در بین برخی فروشنده ها به این نام خوانده می شود. به طور کلی رنگ های خاص چه به صورت تک رنگ و یا ترکیب چند رنگ، روی موها اجرا شوند همگی رنگ موی فانتزی به حساب می آیند. برای مثال رنگ های تند قرمز و آبی و بنفش فانتزی هستند. البته رنگ های روشن و ملایم تری مثل هلویی، صورتی کم رنگ یا رنگ موی سبز و آبی کمرنگ هم فانتزی به حساب می آید.

رنگ موهای فانتزی به عنوان رنگساژ روی موهای رنگ شده هم خوب عمل می کنند. استفاده از این رنگ های خاص به صورت دائمی رایج نیست. بنابر این شاید همین مدت زمان هم برای ماندگاری رنگ موی فانتزی مناسب باشد. در صورتی که از این رنگ های فانتزی بدون دکلره استفاده کنید، هم دوام کمتری دارند و هم اینکه میزان رنگ گفتن موها خیلی کمتر است.

توجه

برای اینکه دقیقا همان رنگی را که در کاتالوگ رنگ مو می بینید داشته باشید باید موها را تا آخرین پایه، بی رنگ کنید. استفاده از مواد دکلره نیز به خودی خود، روی موها تاثیر منفی دارد. سعی کنید رنگ های فانتزی را به صورت موردی و برای مناسبت های خاص استفاده کنید. وقتی موها به رنگ های خاص، رنگ می شوند، با هر بار شستشو رنگ ها کمرنگ تر می شود.بنابر این  نحوه صحیح شستن موها اهمیت زیادی دارد. به خصوص دختران نوجوان که موهای چرب دارند برای تمیز کردن موها، مدام از شامپو و شوینده های قوی استفاده می کنند که خودش به رنگ مو آسیب می زند.

رنگ موی صورتی

طریقه صحیح شستشوی موهای رنگ شده

درجه حرارت آب برای افزایش ماندگاری رنگ موی فانتزی بسیار اهمیت دارد. اگر عادت به استحمام با آب داغ دارید، موهای تان خیلی زود رنگ زیبایی فانتزی اش را از دست می دهد. نه تنها برای مراقبت از رنگ موی فانتزی بلکه برای حفظ سلامت پوست کف سر و ساقه موها هم که شده، از آب داغ استفاده نکنید.

آب داغ به شدت روی کوتیکول های مو اثر مخرب دارد و تارهای مو را خشک و دمیج می کند. شستن موها با آب ولرم را جایگزین شستشو با آب داغ کنید.

نکته مهم دیگر در مورد استفاده از مواد شوینده است. همین شامپویی که با ان موهایتان را می شویید به شدت رنگ مو را از بین می برد. رنگ موی فانتزی در اثر شستشو با شامپو، آسیب می بیند. به خصوص در روزهای گرم تابستان که امکان استحمام روزانه هست، نباید هر روز موها را شامپو کنید.

برای افزایش دوام رنگ مو و مراقبت از رنگ موی فانتزی می توانید به جای شامپو، در حمام از مواد نرم کننده استفاده کنید. حتی شامپوی مخصوص رنگ شده نیز به شامپوی روتین ارجحیت دارد. البته بهتر است دفعات شستشوی موها را نیز کاهش دهید.

استفاده از شامپوهای حاوی آمونیاک نیز به کلی برای موهای رنگ شده، ممنوع است. شاید باور نکنید ولی حتی آب خالص هم می توانید عرق و آلودگی ها را از روی موهایتان پاک کند و نیازی به این همه شامپو زدن به موها نیست.

نکات استفاده از رنگ موهای خاص

اصول مراقبت از رنگ موی فانتزی

یکی از موارد مهم در مورد رنگ کردن موها با مواد شیمیایی اینست که این مواد به شدت موها را خشک می کنند. در واقع بعد از رنگ کردن موها با رنگ های فانتزی، حس می کنید جنس موهایتان زبر و خشک شده و موها حالت قبل را ندارند. علت اینست که در پروسه دکلره کردن موها و رنگ کردن مو، رطوبت موها از بین می رود و این موضوع برای موها مثل یک سم است.

برای مراقبت از موی رنگ شده حتما از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید. مواردی نظیر ماسک مو یا انواع آبرسان و نرم کننده ها برای مو ضروری هستند. قبل از حمام می توانید با ماسک موی خانگی، موهای دهیدراته را ترمیم کنید. انواع ماسک مو برای موهای رنگ شده با فرمول های خانگی اثرگذاری زیادی دارند. ماسک مو روی موهای تمیز بیشتر جواب می دهد. بنابراین می توانید ماسک مو را قبل یا بعد از حمام نیز استفاده کنید.

برای مراقبت از رنگ موی فانتزی و جلوگیری از آسیب به موها نیز می توانید پس از شستشو و خشک کردن موها از روغن های اساسی استفاده کنید. به طور مرتب به نوک موها روغن بزنید تا موها دچار موخوره نشود و نرم و سالم باقی بماند. روغن نارگیل و زیتون برای این کار مناسب هستند. با کمک ماسک مو یا روغن مو می توانید یک لایه محافظ روی ساقه موها ایجاد کنید تا از آسیب های محیطی در امان باشند.

به عنوان آخرین توصیه نیز، استفاده از اتوی مو را کاهش دهید. موهای رنگ شده با رنگ های فانتزی به شدت در برابر حرارت بالای اتوی مو، حساس هستند. اگر نمی خواهید موهای زیبا و خوشرنگ تان آسیب ببیند دور اتوی مو را خط بکشید.

افزایش ماندگاری رنگ مو

کلینیک تخصصی ترمیم و احیا موی سعیده درویش زاده

رنگ کردن موها بسیار رایج است اما می تواند به موها آسیب بزند. اگر آرایشگرتان مهارت کافی ندارد حتی موقع استفاده از مواد دکلره نیز، امکان آسیب به موها هست. موها از گرانبهاترین دارایی های هر خانمی است و باید در حفظ آن کوشا باشید. اگر به دلیل استفاده از مواد شیمیایی و ….. موهایتان سوخته یا خشک و وز شده است همین حالا برای درمان اقدام کنید.

در این مرکز خدمات کامل ترمیم و احیا مو ارائه می شود. برای این منظور از پروتئین تراپی و ویتامینه مو می توان به نتایج خوبی رسید. انواع روش های درمانی برای رفع ریزش مو، برطرف کردن خشکی و چربی پوست سر، وز مو و … در این مرکز انجام می شود. در صورتی که نیاز به اطلاعات یا مشورت و راهنمایی دارید، با ما تماس بگیرید. مرکز زیبایی مو سعیده درویش زاده، مشاوره تخصصی مو را به رایگان ارائه می دهد.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed