1. خانه
 2. مقالات
 3. درمان شکنندگی مو با طب سنتی

درمان شکنندگی مو با طب سنتی

درمان شکنندگی مو با طب سنتی

 1. خانه
 2. مقالات
 3. درمان شکنندگی مو با طب سنتی
درمان شکنندگی مو
folder_openمقالات

وقتی موها دچار شکستگی می شود دیگر کیفیت خوبی ندارد و محکوم به ریختن است. البته اگر زود اقدام کنید و با انواع ماسک مو، ریشه و ساقه موها را تقویت کنید، هنوز امید نجات هست. موهای شکسته، نازک هستند و خورد می شوند. این موها وز دار و غیر قابل کنترل هستند. برای درمان شکنندگی مو راه حل ساده و کم هزینه ای وجود دارد. با استفاده از آموزه های طب سنتی می توانید مشکل را برطرف کنید.

برای مثال انواع ماسک موی خانگی برای جلوگیری از شکستگی مو و یا درمان آن، یک درمان کارآمد است. صدها ماسک موی موثر برای بهبود کیفیت موها وجود دارد. ماسک موهایی که حاوی مواد موثر در ریزش مو هستند و باعث افزایش ضخامت موها می شوند، همگی برای درمان شکنندگی مو مناسب هستند.

در این مطلب برخی از ساده ترین ماسک های تقویت کننده مو برای رفع شکستگی موها، معرفی شده. این مواد تاثیر شگفت انگیزی در افزایش حجم و ضخامت موها دارند اما اول باید علت شکستگی مو را پیدا کنید. ابتدا عامل اصلی را درمان کنید و بعد با ماسک موی خانگی، به جنگ شکستگی های تار مو بروید.

انواع ماسک مو برای درمان شکنندگی مو

ماسک موی خانگی حاوی مواد مضر شیمیایی نیست و با موادی که در طب سنتی نیز توصیه شده، تهیه می شود. اثر بخشی این ماسک‌ها فوق العاده زیاد است اما با یکی دو بار شاید نتیجه نگیرید. به طور کلی درمان های طب سنتی کُندتر از داروها و محصولات شیمیایی هستند. این نوع درمان به صبر بیشتری نیاز دارد. هر کدام از این ماسک‌ها به تنهایی، برای ترمیم و درمان شکنندگی مو کافی است اما برای تنوع بیشتر، ماسک های متفاوتی را معرفی می کنم.

ماسک موی خانگی را می توانید داخل حمام و یا بیرون استفاده کنید. اگر موها تمیز باشد، میزان اثربخشی مواد مغذی و ترکیبات ماسک، بیشتر می شود.

درمان شکنندگی مو با تخم مرغ

ماسک تخم مرغی بهترین درمان برای شکنندگی مو

این ماسک را می توان به تنهایی و یا در ترکیب با دیگر مواد مغذی استفاده کرد. اگر حال و حوصله تهیه یک ماسک خانگی خوب را ندارید از ماسک تخم مرغی استفاده کنید. خیلی ساده دو یا سه تخم مرغ را در ظرفی بشکنید و آن را با چنگال کمی هم بزنید. حالا چند قطره روغن زیتون یا هر روغن گیاهی دیگر که در دسترس دارید را به تخم مرغ ها اضافه کنید.

ماسک موی تخم مرغی کامل است و همه ترکیبات پروتئین و املاح مورد نظر، موها را داراست. این ماسک را با خیال راحت روی پوست کف سر و موها بمالید. از ریشه تا نوک مو را به تخم مرغ آغشته کنید. حداقل یک ساعت صبر کنید تا مواد به موها جذب شود. این زمان با توجه به تخلخل مو متفاوت است. پس از آن موها را شامپو بزنید و آبکشی کنید.

تخم مرغ و روغن زیتون، موها را نرم می کنند. موهای خشک در معرض شکستگی هستند و با این ماسک، موها از خشکی در می آید. هفته ای 2 بار می توانید از این ماسک استفاده کنید. نتیجه خیلی زود روی موها مشخص می شود.

روغن درمانی روی موهای شکسته

روغن درمانی برای جلوگیری از شکستگی موها

روغن های گیاهی که به روش پرس سرد تهیه می شوند برای روغن درمانی موها عالی هستند. این روغن‌ها همه خواص گیاه مورد نظر را دارند. برای اینکه مواد مغذی را به ساقه مو برسانید به ترکیبات ماسک مو، چند قطره روغن گیاهی اضافه کنید. البته راه ساده‌تری هم برای استفاده از خواص روغن های پایه وجود دارد. روغن درمانی برای آب‌رسانی به موها و درمان شکنندگی مو کاربرد فراوانی دارد.

می توانید این روغن‌ها را به تنهایی نیز روی پوست سر و موها، ماساژ دهید. روغن نارگیل، زیتون، آووکادو، بادام و …. برای تهیه ماسک مو عالی هستند. با توجه به حجم مو به اندازه کافی روغن را بردارید و آن را به روش غیر مستقیم گرم کنید. سپس روی همه قسمت های مو و پوست سر، روغن بمالید و حداقل 5 دقیقه موها را ماساژ دهید. شب روغن را بمالید و موها را با پارچه ای ببندید و با خیال راحت فردا صبح موها را بشویید.

آب پیاز طبیعی برای رشد موها

درمان شکنندگی مو با آب پیاز!

پیاز غنی از گوگرد است و به تنهایی یک معجون فوق العاده برای موها به حساب می آید. آب پیاز را بگیرید و روی موها و پوست سر، ماساژ دهید. پس از چند بار استفاده متوجه محکم شدن ریشه موهایتان می شوید. تارهای مو هم به وضوح ضخیم تر می شوند. در نتیجه دیگر خبری از ریزش مو و شکستگی مو و دردسرهای آن نیست.

خیلی ساده آب پیاز را با دست روی موها و پوست سر ماساژ دهید. نیم ساعت بوی بد پیاز را تحمل کنید و بعد مثل معمول موهایتان را بشویید.

درمان شکنندگی مو با ماسک خانگی

پتاسیم درمانی با ماسک موی موزی

بهتر است ماسک موهای مختلف را امتحان کنید تا همه مواد مغذی به موهایتان جذب شود. ترکیبات مختلفی برای تهیه ماسک مو هست معمولا چند ماده مناسب با هم مخلوط می شوند. اما برای سهولت استفاده، در این مطلب تنها ماسک موهای ساده و کم هزینه تر معرفی شده. برای مثال ماسک موز برای درمان شکنندگی مو عالی است.

موز حاوی پتاسیم فراوان و پروتئین و اسیدهای چرب است. همه این ویتامین و املاح برای تقویت موها مناسب هستند. برای اینکه موها دچار شکستگی نشوند باید موها را تقویت کنید. یک موز را با چنگال له کنید و آن را با دست روی موها بمالید. اگر دوست داشتید یک قاشق عسل و یک قاشق روغن زیتون هم به موز استفاده کنید. در صورت در دسترس نبودن، موز به تنهایی کافی است.

روغن نارگیل برای موها

روغن نارگیل برای شکستگی موها

این روغن در باز کردن گره های مو عالی است. موها را نرم می کند و در رطوبت رسانی به موها معجزه می کند. پیشنهاد می کنم همیشه یک شیشه کوچک روغن نارگیل در خانه داشته باشید. این روغن هم برای پوست و هم برای مو قابل استفاده است. روش استفاده از آن هم ساده است و نیاز به کار خاصی دارد.

برای درمان شکنندگی مو می توانید یک قاشق روغن نارگیل را به همه ماسک موهای دست سازتان اضافه کنید. روغن نارگیل با هیچ ماده ای تداخل ایجاد نمی کند. حتی افزودن آن به روغن زیتون و سایر روغن ها هم بلامانع است. بدون هیچ دغدغه ای از این روغن استفاده کنید. حتی اگر موهای چرب دارید نیز نگران نباشید، روغن نارگیل به هیچوجه موها را نرم نمی کند.

نکته: مو فرفری ها دقت کنند ماسک موی روغن نارگیل، موها را صاف می کند. اگر نمی خواهید فرها باز شود از روغن نارگیل استفاده نکنید.

طرز تهیه ماسک موی خانگی

ماسک آلوئه ورا برای جلوگیری از شکستن موها

علت اصلی شکستن موها، خشک و دهیدراته بودن تارهای مو است. وقتی موها به شدت خشک می شود در معرض شکنندگی و ریزش قرار دارد. در چنین مواردی معمولا سر و کله شوره و موخوره هم پیدا می شود. با گیاه آلوئه ورا از قبل در مورد همه این موارد، موها را مقاوم کنید. حتی اگر موهایتان هنوز خیلی خشک و شکننده نیست، باز هم می توانید با ماسک آلوئه ورا موها را احیا کنید.

ترکیب ژل آلوئه ورا با روغن بادام یک اکسیر جادویی برای درمان شکنندگی مو است. این ژل را می توانید از همه داروخانه ها و دراگ استورها و فروشگاه های دارو گیاهی پیدا کنید. روش مستقیم استخراج ژل از خود گیاه هم عالی است. یک گلدان کوچک آلوئه ورا خریداری کنید تا همیشه برگ تازه برای تهیه ژل آلوئه ورا داشته باشید.

برای تهیه ماسک موی آلوئه ورا از برگ گیاه، ژل بگیرید و آن را به تنهایی و یا ترکیب با روغن بر روی موها بمالید.

رفع شکنندگی موها فوری

نکات مهم در درمان شکنندگی مو

با این ماسک ها می توانید از شکستگی موها جلوگیری کنید تا موها آسیب نبیند. در صورتی که صدمه وارد شده نیز با همین ماسک های خانگی و با روش طب سنتی، ساقه مو را ترمیم کنید. با برخی کارهای ساده نیز می توان برای همیشه از دست شکستن موها خلاص شوید کارهایی مثل اینها:

 • از بالش و ملحفه ابریشمی استفاده کنید
 • موها را با کش و محکم دم اسبی نبندید
 • موقع حمام، از آب داغ برای شستن موها استفاده نکنید
 • اجازه دهید هفته ای 2-3 روز حداقل موها در هوای آزاد و بدون سشوار خشک شود
 • موقع رفتن به استخر از کلاه مخصوص استفاده کنید
 • سالی دو سه ماه، موها را دکلره و رنگ نکنید تا موها استراحت داشته باشند
 • در صورتی که میزان آسیب به موها خیلی زیاد است، کمی از انتهای مو را کوتاه کنید

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

آیا تاکنون از خدمات احیای مو در این مرکز استفاده کرده اید؟ آیا می دانید انواع تراپی برای درمان مشکلات مو در سالن زیبایی، ارائه می شود؟ در مورد تجهیزات نوین و روش کار متخصصین مرکز، اطلاعی دارید؟

تا نبینید باور نمی کنید در این مرکز جمعی از متخصصین زیبایی مو فعالیت دارند که در کار تراپی مو خرفه ای هستند. همه تراپی های تخصصی نظیر پلکس تراپی، پروتئین تراپی، نانو بوتاکس مو، نانو کراتین مو و … در اینجا قابل انجام است.

اگر موهایتان به هر دلیلی، سوخته یا آسیب دیده، به ما تماس بگیرید. برای تصمیم گیری بهتر و اطلاع از خدمات مرکز، تیم پشتیبانی در همه روزها آماده پاسخگویی به سؤالات شماست. مشاوره های تخصصی مو نیز کاملا رایگان در اختیارتان است.

1/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed