1. خانه
  2. مقالات
  3. سریع ترین روش ترمیم و احیا موهای سوخته

سریع ترین روش ترمیم و احیا موهای سوخته

سریع ترین روش ترمیم و احیا موهای سوخته

  1. خانه
  2. مقالات
  3. سریع ترین روش ترمیم و احیا موهای سوخته
احیای موهای سوخته
folder_openمقالات

زیاده روی در استفاده از رنگ و دکلره، به بهای از دست رفتن زیبایی موهای تان تمام می شود. گاهی یک بی احتیاطی یا سهل انگاری باعث سوختن و آسیب دیدن موها در حین دکلره می شود. اگر به تغییر رنگ موها علاقه دارید بدانید تنها نیستید. خیلی از خانم های سراسر جهان، از رنگ مو استفاده می کنند. مهم این است که موها را به روش صحیح و در یک سالن خوب، رنگ و دکلره کنید تا موها نسوزد. احیا موهای سوخته کار ساده ای نیست و هزینه زیادی هم می برد.

موهای سوخته بسیار آسیب پذیرتر از موی سالم هستند. وقتی مو با مواد شیمیایی دچار سوختگی می شود، در واقع به شدت آسیب دیده است. این مو دیگر حال و روز خوبی ندارد و در برابر مواد شیمیایی و حتی غیر شیمیایی هم واکنش منفی نشان می دهد. خبر خوب اینکه هر روز روش های موثری برای احیا مو ابداع می شود و می توان تا حدود زیادی آسیب های مو را برطرف کرد.

ترمیم و احیا موهای سوخته

با موی سوخته چه کنیم؟

این سوختن اصلا شعله ندارد ولی میزان آسیب وارد شده، دست کمی از آتش ندارد! مواد شیمیایی در ترکیبات دکلره، برای نفوذ به عمق مو از بافت کوتیکول عبور می کنند. این مواد لایه های کوتیکول مو را تخریب کرده و با باز کردن لایه ها، از آن عبور می کنند. نتیجه اینکه موی دکلره شده حالت خشک و وز پیدا می کند.

در این وضعیت حتی شستشوی موها نیز اوضاع را بدتر می کند. موهای سوخته را نمی توانید بشویید زیرا خشک تر از قبل می شود. پس چاره چیست؟ در زیر پوست سر هزاران غده وجود دارد که مسئول ترشح چربی هستند. این غدد چربی مورد نیاز مو و پوست سر را تامین می کنند. اگر تنها موها سوخته و آسیب دیده باشد، هنوز این غدد سالم هستند. بنابراین ترشح طبیعی غدد چربی از پوست سر ادامه دارد. حداقل یک هفته باید موها شسته نشود تا چربی موهای خشک و دمیج تامین شود.

در حالت عادی همه افراد هفته ای 2 یا 3 بار موها را با انواع شامپو شستشو می دهند. همین کار ساده و معمولی، موجب آسیب بیشتر به موهای سوخته می شود. از طرفی نمی توانید حمام رفتن را تعطیل کنید. با استفاده از نرم کننده ها در حمام تا حدودی موها حالت بهتری پیدا می کنند ولی نرم کننده ها برای موهای سالم طراحی شده اند نه موهای سوخته و آسیب دیده. احیا موهای سوخته باید هر چه سریع تر انجام شود. در غیر این صورت شاید حتی موهایتان را از دست بدهید.

کراتینه کردن موهای سوخته

احیا موهای سوخته در منزل

اگر به طور مداوم موها را دکلره کنید قطعا موها آسیب می بیند. لازم است تا فاصله بین رنگ کردن موها را طولانی کنید و در فواصل طولانی تری موها دکلره شود. حالا اگر به هر دلیلی موها دچار سوختگی شود باید راه های مراقبت از ان را بدانید. اولین و مهم ترین کار این است که از شامپوهای فاقد سولفات استفاده کنید. سدیم لوریل سولفات و سدیم لورث سولفات در بسیاری از شامپوها وجود دارد.

شامپو بدون سولفات برای همه نوع مویی مناسب است ولی برای موهای سوخته، شستشوی مو با این شامپوها از واجبات است. بعد از شستشو و آبکشی موها هم حتما یک نرم کننده مناسب استفاده کنید. به این ترتیب رطوبت اضافی به موهای سوخته خود داده اید که این خیلی هم خوب است. اما خشک کردن مو نیز به اندازه شستن آن، اهمیت دارد. موهای سوخته جان ندارند و خیلی پوک و تو خالی هستند با کوچک ترین حرکتی امکان قطع شدن ساقه مو هست. حوله را روی موها نکشید بلکه به صورت موازی در دو طرف مو قرار دهید تا آب اضافی مو گرفته شود.

برای احیا موهای سوخته بهترین کار این است که دور اتو کشیدن و سشوار کشیدن مو را خط بکشید. حتی با اسپری محافظ حرارتی مو هم نباید از دستگاه های حرارتی برای حالت دادن به موی سوخته و پوک استفاده کنید. اما در نهایت این کارها نمی تواند به طور کامل موهایتان را ترمیم کند. باید از یک حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

سوختن موها با اتوی مو

موثرترین روش احیا موهای سوخته

ویژگی مهم موهای سوخته این است که رطوبت کافی ندارند. این موها دهیدراته شده اند و خشک، وز، زبر و خشن به نظر می رسند. هر چقدر سعی کنید بیشتر به موهایتان برسید، این موها اصلا ظاهر بهتری پیدا نمی کنند. واقعیت این است که موهای سوخته در وضعیت اورژانسی هستند. این بعنی زمان خیلی کمی باقی مانده و دیگر فرصت ندارید. هر بار که موها را شستشو می دهید یا شانه می زنید، تعدادی از تارهای مو قطع شده و می ریزند.

برای اینکه موهای سالم داشته باشید ناچارید این موها را کوتاه کنید. در این صورت هم مدت ها وقت لازم است تا موها به اندازه فعلی رشد کنند. اما راه ساده تری هم وجود دارد که بلافاصله موها را احیا کنید. سریع ترین و موثرترین راه برای احیا موهای سوخته استفاده از انواع تراپی مو است. بسته به وضعیت تارهای مو می توان از پروتئین درمانی، بوتاکس مو و کراتینه برای بازسازی مو استفاده کرد. گاهی نیز از دو تراپی بر روی یک مو استفاده می شود که نتیجه فوق العاده است.

علت سوختگی موها

کراتینه و احیای مو

کراتین نوعی پروتئین است که در ساختار مو و ناخن هم وجود دارد. یکی از سریع ترین راه های بازسازی موهای سوخته این است که درمان با کراتین را شروع کنید. با کراتین تراپی هم وزی موی گرفته می شود و هم موها ترمیم می شوند. مواد کراتین دور ساقه مو را پوشش می دهند. به این ترتیب آسیب های فیزیکی و شیمیایی به مو بسیار کمتر می شود.

کراتینه کردن موها در آرایشگاه انجام می شود. البته همیشه می توانید مواد آماده کراتینه را خریداری کنید و در خانه موها را کراتین کنید. اما نتیجه چیز خوبی نخواهد شد. فراموش نکنید که موهای سوخته به اندازه کافی آسیب دیده و دیگر رمق ندارد. لطفا روی این موهای آسیب دیده، آزمون و خطا نکنید. برای احیا موهای سوخته حتما به یک سالن تخصصی مراجعه کنید. بعد از کراتین درمانی موها نرم و لطیف می شود و خبری از وز و سوختگی مو نیست.

سریع ترین روش احیا مو

احیا موهای سوخته یا صافی مو

دو نوع کراتین در سالن های تخصصی کار می شود. کراتینه صافی مو و کراتینه احیا کننده مو هر دو ظاهرتان را عوض می کند. با استفاده از مواد کراتینه صافی پف و وز مو گرفته می شود و موها صاف و لخت و نرم و ابریشمی می شوند. اما گر دوست ندارید موها خیلی صاف و شلاقی بشود کراتینه احیا کننده مو را پیشنهاد می کنم. این نوع کراتینه برای افرادی مناسب است که نمی خواهند حالت موهایشان تغییر کند.

در هر صورت مواد کراتینه از هر نوعی که باشند روی ظاهر مو تاثیر دارند. موهای سوخته حالت وز می گیرد که با استفاده از مواد کراتینه این وزی رفع می شود. البته دوام کراتینه مو موقت است و تقریبا 6 ماه روی موها باقی می ماند. در سالن سعیده درویش زاده رسم بر این است که پس از کراتینه و احیا مو، توضیحات کامل در مورد روش های مراقبت از مو در منزل داده می شود. اگر طبق همان توصیه ها عمل کنید موهای شما مدت زمان بیشتری ظاهر خود را حفظ می کند.

ترمیم موهای خشک و وز

مراقبت از موهای کراتین شده

احیا موهای سوخته با کراتین نتیجه خوبی دارد اما باید به درستی از موها مراقبت کنید. اول اینکه نیازی به اتو کشیدن مو ندارید. وقتی موها را می شویید با باد گرم سشوار مو را خشک کنید. به همین سادگی، حالت مو حفظ می شود. مواد کراتینه با یکی دو بار شستن از بین نمی رود ولی در زمان طولانی شستشوی موها روی ماندگاری کراتینه تاثیر می گذارد.

مهم ترین مورد در مراقبت از موهای کراتین شده، استفاده از محصولات مناسب است. از شامپو مخصوص کراتینه استفاده کنید شامپوهای سولفات دار یا برندهای متفرقه و بی نام و نشان اصلا مناسب موهای کراتین شده نیستند و طول عمر کراتینه را کاهش می دهند. آیا برای تهیه محصولات پس از کراتینه و احیا نگران هستید و نمی دانید کدام برند مناسب است؟ بعد از احیا مو هر آنچه را که لازم دارید از ما دریافت خواهید کرد.

احیا موهای سوخته و آسیب دیده

مرکز تخصصی کراتینه و احیا سعیده درویش زاده

تا زمانی که مو هنوز زنده است می توانید برای احیای مو اقدام کنید. قبل از اینکه خیلی دیر شود و ناچار به کوتاه کردن موها بشوید با ما تماس بگیرید. در کلینیک احیا مو سعیده درویش زاده تا حد امکان آسیب های مو درمان می شود. حتی موهایی که سوخته، پوک شده تا حالت خمیری و آدامسی دارد را نیز می توان با مواد کراتینه تا حد قابل قبولی ترمیم کرد.

کراتینه و احیا مو در سالن درویش زاده با مواد مرغوب انجام می شود. برای مراجعه کنندگان کم و سن سال و خانم های باردار از انواع مواد کراتینه گیاهی استفاده می شود. این مواد حاوی ترکیبات مضر و بخارات سمی نیستند. در کل مواد مصرفی برای کراتینه کردن موها در این سالن فاقد ترکیبات سمی است و هیچ عارضه ناخوشایندی ایجاد نمی کند.

برای اطلاع از هزینه ها تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید. اگر از کراتینه های قبلی در برخی مراکز دیگر، خاطره خوشی ندارید همه را فراموش کنید کراتینه کردن موها علاوه بر مواد با کیفیت به آرایشگر ماهر هم نیاز دارد. با یک بار مراجعه از مشتری های دائمی ما خواهید شد.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed